Güncel Manşetler

Hürriyet’ten Cumhuriyet Bayramı Mesajı

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle yazılı bir açıklamada bulundu. Hürriyet’in açıklaması ise şu şekilde; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün en büyük eserim diye ifade..

Hürriyet’ten Cumhuriyet Bayramı Mesajı

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle yazılı bir açıklamada bulundu.

Hürriyet’in açıklaması ise şu şekilde;

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün en büyük eserim diye ifade ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94’üncü yılını kutluyor olmanın büyük coşkusunu ve onurunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet bir aydınlanma devrimidir. Hürriyettir, Eşitliktir, Bağımsızlıktır. Özgürlüğümüzün tarihteki imzasıdır. Farklılıklara rağmen bir arada yaşamaktır.  “Az zamanda çok işler yaptık” diyerek Ulusuna inanan, güvenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’i ulusuna hediye etmiştir. Cumhuriyeti, demokrasiyi, laiklik ilkesini ve hukuku hiçe sayanlara inat Cumhuriyete ve parlamenter demokrasiye sahip çıkmak ve yaşatmak vazgeçilmemizdir.

Biz Cumhuriyet’i korudukça, Cumhuriyet de hepimizi koruyacaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızı, bağımsızlık için can veren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın her yıl tüm yurtta daha büyük coşkuyla, heyecanla ve korkmadan kutlanması dileğiyle, cumhuriyetimizin temel ilkelerini yaşatma azim ve kararlılığıyla, halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL