Genel

İhbar üzerine önlem alındı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde başlayan Adalet Yürüyüşü’nün 21. günü… Yürüyüş öncesinde yaptığı basın açıklamasıyla merak edilen sorulara yanıt veren CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Kilo verdim mi diye soruyorlar. Kemerde..

İhbar üzerine önlem alındı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde başlayan Adalet Yürüyüşü’nün 21. günü… Yürüyüş öncesinde yaptığı basın açıklamasıyla merak edilen sorulara yanıt veren CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Kilo verdim mi diye soruyorlar. Kemerde bir ilik kazandım. Öyle 5 kilo vermem söz konu değil” dedi. Öte yandan DHA’nın haberine göre gelen bir ihbar üzerine yürüyüşün bundan sonraki bölümünde yol tamamen araç trafiğine kapatıldı. Çevrede de polis güvenlik önlemlerini artırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Güvenpark’tan başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 21. gününe Kocaeli’nin Körfez ilçesi Yarımca mevkisinden başladı. Yürüyüş öncesi açıklama yapan Kılıçdaroğlu, güzel bir atmosfer olduğunu belirterek, serin havanın akşama kadar devam etmesi temennisinde bulundu.

Yürüyüş sırasında zayıflayıp zayıflamadığının sorulduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Zaman zaman soruyorlar zayıfladın mı,kilo verdin mi? diye. Kemerde bir ilik kazandım onu ifade etmek isterim. Ama öyle 5 kilo vermem söz konusu değil” diye konuştu.

Polisin yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekerken, D-100 Karayolu girişinde arama noktası oluşturulması nedeniyle yol ulaşıma kapandı.Yürüyüşe katılanlar tek tek aranarak yürüyüşe katıldı. Özel Harekat polisleri de yürüyüş sırasında önlem olarak bulunurken, polis helikopter güzergah boyunca uçtu. Yürüyüşe eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin ve gaziler de katıldı.

Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü, D-100 Karayolu’nda sağ şeritten 20 günder devam ederken, bugün 21’inci gününde ise bir ihbar üzerine D-100 karayolunun yürüyüş güzergahı olan İstanbul yönü tamamen kapatıldı. İstanbul yönüne gidenler TEM yolu ve ara yolları kullandı. Bir kamyonun Adalet Yürüyüşü’ne katılanların arasına gireceği yönündeki ihbar üzerine, olağanüstü güvenlik önlemleri alınırken, D-10 karayoluna girişi sağlayan yan yollar da araçlarla kapatıldı. Yürüyüş sırasında çevrede bulunan binalara çıkan özel harekat polisleri dürbünlerle çevreyi izledi. (DHA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL