İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı

Günümüz Dünyasının En Önemli Problemlerinden Bir Tanesi Kuşkusuz İşsizlik ve Yeterince İstihdam Yaratamamaktır İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 2. Olağan Toplantısı, Vali Yardımcısı İsmail Gültekin’in başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik..

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı

Günümüz Dünyasının En Önemli Problemlerinden Bir Tanesi Kuşkusuz İşsizlik ve Yeterince İstihdam Yaratamamaktır

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 2. Olağan Toplantısı, Vali Yardımcısı İsmail Gültekin’in başkanlığında gerçekleştirildi.
Valilik Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı İsmail Gültekin’in yanısıra, Çalışma ve İş Kurumu Kocaeli İl Müdürü Ulvi Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, kurum müdürleri ile İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyeleri katıldı.
Vali Yardımcısı İsmail Gültekin’in kurul üyelerini selamlayarak başladığı konuşmalarında; “İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 2. Toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Günümüz dünyasının en önemli problemlerinden bir tanesi kuşkusuz işsizlik ve yeterince istihdam yaratamamaktır. Bu iktisadi sorun aynı zamanda sosyo-psikolojik sorunları ve huzursuzlukları da beraberinde getirmektedir. İlimiz bir sanayi şehri. Sanayi şehri olması vesilesiyle de çok sayıda sanayi yatırımı ve kamu kuruluşu ile özel sektör istihdam konusunda çaba gösteriyor.” diyen Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2022 yılı 2. Olağan Toplantısının hayırlı olması temennisinde bulundu.
2022 yılında istihdama yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunan Çalışma ve İş Kurumu Kocaeli İl Müdürü Ulvi Yılmaz yapmış olduğu açıklamalarında; “2022 yılı Mart ayı itibariyle Çalışma ve İş kurumuna 50.424 iş talebinde bulunulmuş, 30.084 açık bulunan iş alanına 19.034 kişi yerleştirilmiştir. Yine aynı dönemlerde 13.212 kişi işsizlik ödeneğinden faydalanmak üzere başvuruda bulunmuş olup, bunlardan 4.841 kişinin talebi uygun görülmek suretiyle 78.920.162 TL işsizlik ödeneği yardımı yapılmış, 1.979 kişiye de mesleki eğitim verilmiştir.” diyerek kurul kararlarına ilişkin gerçekleştirmeler ve alınacak yeni kararlarla ilgili sunum yapmasının ardından, 2022 yılında uygulanacak İşgücü Eğitim Planına ilişkin taslak görüşülmesiyle toplantı devam etti.
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, belirlenen gündem maddelerinin görüşülmesi, üyelerin kararlara ilişkin önerilerinin istişare edilmesi ve yılı içerisinde uygulanmak üzere alınan kararların onaylanması ile toplantı sonlandırıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL