İl Pandemi Kurulu 4. Toplantısı Gerçekleştirildi

Koronavirüs İle Mücadele Kapsamında Vali Aksoy’un Başkanlığında İl Pandemi Kurulu 4. Toplantısı Gerçekleştirildi Koronavirüs (COVID- 19) salgının yayılmasının önlenmesi amacıyla İl İdare Kurulunda alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne..

İl Pandemi Kurulu 4. Toplantısı Gerçekleştirildi

Koronavirüs İle Mücadele Kapsamında Vali Aksoy’un Başkanlığında İl Pandemi Kurulu 4. Toplantısı Gerçekleştirildi

Koronavirüs (COVID- 19) salgının yayılmasının önlenmesi amacıyla İl İdare Kurulunda alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne kadar alınan tedbirlere vatandaşların en üst seviyede riayet etmeleri ve ilave tedbirlerin görüşülmesi amacıyla Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında İl Pandemi Kurulu 4. Toplantısı Video Konferans Yöntemiyle gerçekleştirildi.

Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Deniz Eğitim- Öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gebze Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan,  Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu , İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı SG-71 Komutanı Ü. Tğm Can Bozkurt, K.B.B Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık,  Daire Müdür ve yetkilileri,  Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul,  Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu,  Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz İpek  ve Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar katıldı.

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Covid-19 salgınıyla alakalı ülkemiz de ve İlimizde de yapılan yoğun çalışmalar olduğunu belirterek, Kocaeli’nin son durumu hakkındaki Pandemi Kuruluna sunum gerçekleştirdi.

Vali Aksoy’un konuşmalarının ardından söz alan Pandemi Kurul Üyeleri  Vali Aksoy’a yeni görevinin hayırlı olması dileklerinde bulunarak,  covid-19 ile ilgili yapılan çalışmaların ne aşamada olduğu, covid-19 ile mücadelede önümüzdeki dönemde yapılması gereken çalışmalar konusunda Deniz Eğitim- Öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gebze Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ile diğer üyeler görüş ve önerilerini sunarak, değerlendirmeler yapıldı.

 

Vali Hüseyin Aksoy: “ Pandemi süresinde  348 personelden oluşan 198 filyasyon ekibimiz  çok ciddi ve önemli  çalışmalar gerçekleştirdi. Bu süre içerisinde büyük bir özveri ile  görev yapan Vefa Sosyal ekiplerimiz de 65 yaş üstü ve evden çıkamayan kronik hastalarımızın 267311  taleplerini yerine getirmişlerdir. 

 

AÇIK ALANLARDA MASKE KULLANIMININ ZORUNLU OLDUĞUNU BELİRTEREK, MASE-MESAFE VE TEMİZLİK UYARISINDA BULUNDU.

Açık alanlarda da maske kullanımı zorunlu olduğu halde vatandaşlarımızın kontrollü normalleşmeyi gevşeterek, maske ve sosyal mesafeye konusuna dikkat etmedikleri gözlemlenmiş olup, bu konuda  sahada görev yapan emniyet ve zabıta ekiplerinin vatandaşımızı uyararak, tedbirlerin daha sıkı alınması ve koronavirüsün tamamen hayatımızdan çıkana kadar maske, mesafe ve temizlik ilkelerine uyulması gerektiğini” belirtti.

PANDEMİ SÜRESİNDE GÖREV YAPAN EN ÜST KADEMEDEN EN ALT KADEMEDE ÇALIŞAN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ.

Pandemi sürecinde özveri ile görev yapan sağlık çalışanları   başta olmak üzere Emniyet, Jandarma personellerine, Kaymakam ve Vali Yardımcılarına, Üniversite Rektörlerimize ve ekiplerine, Milli Eğitime bağlı okullarımızda pandemi için üretim yapan öğretmen, öğrenci ve velilerimize, Kocaeli’nin değerli basınına ve görev alanına giren konularda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Pandemi nedeniyle veda ziyaretlerinde bulunamayacağım.  Bu güzide şehirde görev yapmanın mutluluğunu,  siz değerli Kocaeli’lere hizmet etmenin gururunu yaşıyorum diyen  Vali,  Kocaeli’nden ayrılırken gönlünün ve  kapısının her zaman açık olduğu belirtti.   

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL