İlave sağlık tedbirleri alındı!

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ilave sağlık tedbirleri  ile ilgili açıklamada bulundu. Yaz aylarında Kandıra ilçemizin sahil kesimlerinde özellikle hafta sonları nüfus yoğunluğuna bağlı sağlık hizmetlerinde de talep artışı olacağı öngörüldüğünden..

İlave sağlık tedbirleri  alındı!

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ilave sağlık tedbirleri  ile ilgili açıklamada bulundu.

Yaz aylarında Kandıra ilçemizin sahil kesimlerinde özellikle hafta sonları nüfus yoğunluğuna bağlı sağlık hizmetlerinde de talep artışı olacağı öngörüldüğünden İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından bazı ilave sağlık tedbirleri  alınmıştır.

1-     Kandıra ilçemizde rutin 112 acil sağlık hizmetleri,  cezaevi bölgesi ve şehir merkezinde bulunan 2 (iki) adet 112 istasyonu tarafından verilmektedir. Bu istasyonlara ilaveten üçüncü olarak yaz boyunca 7/24 esasına göre hizmet verecek 1 (bir)  112 ambulans ekibi daha görevlendirilmiştir. Kritik merkezi  lokasyonlara konuşlanacak olan bu mobil 112 ambulanslar ile acil durumlarda tüm kıyı bölgelerine hızla ulaşım sağlanabilecek.

2-     Kandıra Ecz. Kazım Dinç Devlet Hastanesine yapılacak ek hekim görevlendirmeleri ile ikinci basamak ve acil servis hizmetleri takviye edilecek.

3-     Sahilde yıl boyunca birinci basamak sağlık hizmetleri 1 (bir) Aile Hekimi tarafından merkezi konumda olan Kefken Aile Sağlığı Merkezinde verilmektedir. Yaz döneminde yoğun bir talep olacağı öngörüsü ile yapılacak bazı yeni düzenlemeler sayesinde Kefken Aile Sağlığı Merkezinde Temmuz ve Ağustos aylarında;

  1. Poliklinik hizmetlerinin takviyesi için hafta içi mesai saatlerinde ikinci Aile Hekimi görevlendirilecek,
  1. Cumartesi ve Pazar günleri mesai saatlerinde aile sağlığı merkezinde (Kandıra Ecz. Kazım Dinç Devlet Hastanesine bağlı bir birim olarak) poliklinik hizmetleri devam edecek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL