Eğitim Genel Güncel Manşetler

İLKÇEV Örnekköy’de kamp yaptı

İLKÇEV, FARKINDAYIZ,FARKLIYIZ,ZİNDEYİZ PROJESİ KAMP YAPTI. Gebze İlim Kültür Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(İLKÇEV) tarafından yürütülen ’FARKINDAYIZ, FARKLIYIZ, ZİNDEYİZ’ Projesi kapsamında gençlere Kocaeli Kartepe Örnekköy İzci Evinde İzci Kampı gerçekleştirildi…

İLKÇEV Örnekköy’de kamp yaptı

İLKÇEV, FARKINDAYIZ,FARKLIYIZ,ZİNDEYİZ PROJESİ KAMP YAPTI.

Gebze İlim Kültür Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(İLKÇEV) tarafından yürütülen ’FARKINDAYIZ, FARKLIYIZ, ZİNDEYİZ’ Projesi kapsamında gençlere Kocaeli Kartepe Örnekköy İzci Evinde İzci Kampı gerçekleştirildi.

Gebze İlim Kültür Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (İLKÇEV),1 Kulüp Önderi, 2 oymakbaşı, 5 izci lideri, 5 izci gönüllüsü ve 40 izcisiyle Kocaeli Kartepe Örnekköy’de izcilik kampını tamamladı. Proje Koordinatörü Serkan Varen önderliğinde izci düğümleri, izci marşları, izci oyunları, bilgi yarışması ve ilkyardım gibi istasyon çalışmaları ile izciler beceri ve kabiliyetlerini geliştirdi. Doğada barınak yapma, tesis kurma gibi faaliyetlerle de hem tabiat şartlarına karşı dayanıklılık gösterdiler, hem de ekip ruhu ile birlikte kamp yapmanın keyfini sürdüler.

İzciler akşam da kamp ateşi önünde müzik eşliğinde hünerlerini sergilediler. Sabah sporuyla güne başlayan izciler, teftiş faaliyeti ardından, bayrak töreniyle faaliyetlerine başlayıp, ünite çalışmalarıyla günü tamamladılar. ‘FARKINDAYIZ, FARKLIYIZ, ZİNDEYİZ’ Proje Koordinatörü Serkan Varen, “Kampımızın eğitici ve verimli geçtiğini, izcilerin birçok spor etkinliğini yapma fırsatı bulduklarını belirterek kampa katılan izcilerimize ve izci liderlerimize teşekkür etti.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL