İş Dünyasına İstihdam Çağrısı!

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, TOBB Türkiye Ekonomi Şura’sında ‘Burası Türkiye Burada İş Var’ sloganı ile başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında uygulanan teşviklerden sanayicileri en üst seviyede yararlanmaya..

İş Dünyasına İstihdam Çağrısı!

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, TOBB Türkiye Ekonomi Şura’sında ‘Burası Türkiye Burada İş Var’ sloganı ile başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında uygulanan teşviklerden sanayicileri en üst seviyede yararlanmaya davet ederek, “Çok önemli istihdam teşvikleri gündeme geldi. Burada hepimize büyük görev ve sorumluluk düşüyor.” diyerek istihdam çağrısında bulundu.

Bugüne kadar uygulanan teşviklerin en kapsamlısının olduğunu belirten Zeytinoğlu, “Bugüne kadar istihdama yönelik teşvikler uygulanıyordu ama bu kadar kapsamlı bir paket bir arada değildi. Seferberlik, işverenlere yeni istihdam hususunda birçok destek sağlıyor. Bunların her biri firmalarımız için büyük fırsat.” dedi. Pakette SGK ve maaş avantajı sağlayan birçok destek olduğunu belirten Zeytinoğlu, “1 Şubat – 30 Nisan arası istihdam edilen tüm yeni çalışanlarımızın 3 ay boyunca maaşları, SGK ve vergi ödemelerinin tamamı devlet üzerinden karşılanıyor. Bu istihdam ettiğimiz insanları çalıştırmaya devam etmemiz durumunda kalan 9 ayda da SGK’sının işçi ve işveren payıyla, vergisinin tamamı yine devlet tarafından karşılanmaya devam ediliyor.” dedi.

Kocaelili sanayicilerin bu fırsatlardan yararlanmasını öneren Zeytinoğlu, “Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız ve birçok Bakanımızın da katılımıyla gerçekleşen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Kocaeli olarak 100 bin ilave istihdam sözü verdik. Geçen yıl Kocaeli’de ilave istihdam 69 bin idi. Dolayısıyla çok uzak değiliz. Bu hedefin tutturulması en büyük arzumuz. İlimizin tüm destek ve teşviklerden en üst seviyede faydalanması gerektiğini düşünüyoruz. Buradan KSO olarak tüm işletmelerimizi, üyelerimizi istihdam kampanyasına katılmaları bu desteklerden faydalanmaları ve istihdama katkı sunmaya yönünde çağrıda bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL