Genel

İstifası Beklenen Belediye Başkanı Altepe: Devam ediyoruz!

AK Parti’de peş peşe istifalar sürerken, istifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yaptığı açıklamada, ‘Görevimize devam ediyoruz’ dedi. Erdoğan’ın özellikle istifasını istediği isimler arasında Bursa Belediye Başkanı Recep..

İstifası Beklenen Belediye Başkanı Altepe: Devam ediyoruz!

AK Parti’de peş peşe istifalar sürerken, istifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yaptığı açıklamada, ‘Görevimize devam ediyoruz’ dedi. Erdoğan’ın özellikle istifasını istediği isimler arasında Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe de vardı.

İstifası istenen isimler arasında yer aldığı öne sürülen Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, Bosna Hersek’ten İstanbul’a geldi. Atatürk Havalimanı’nda açıklama yapan Altepe, istifa iddialarıyla ilgili soruya “Ben o konuyla ilgili bir şey demedim. Herhangi bir şey diyecek durumum da yok. Biz işimize devam ediyoruz” dedi.

Ankara ve Balıkesir ile birlikte Bursa’da da görev değişiminin yaşanacağını işaret eden Erdoğan, bu durumun Başbakan Binali Yıldırım tarafından Recep Altepe’ye iletileceğini belirtmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili “Balıkesir’e istifasını verme talebimiz iletildi. Hakeza Melih Bey’e, bu durum iletildi. Bursa aynı şekilde. Bursa’yla da yarın büyük ihtimalle Sayın Başbakan, ilgili genel başkan yardımcımız veya şahsım görüşeceğiz. Bunları yaparken bir şeyin gayreti içindeyiz: Bu makamlara bağımsız adaylar olarak gelinmiyor, bir partinin gösterdiği adaylar olarak geliniyor; bu görevleri biz asla terk edilmeyecek ilanihaye kalınacak koltuklar olarak göremeyiz. Dolayısıyla böyle bir adım atılması gerektiği zaman, arkadaşlarımızın, ‘Ben, bu davanın elemanıyım, benim yetkili kurullarım madem ki böyle bir kararı vermişler, ben de ilgili merciye istifamı veririm’ demeleri lazım. Parti, istifasını veren arkadaşları çok daha farklı yerlerde değerlendirir. Zaman içinde çok daha farklı yerler oluşacaktır, değerlendirilirler.” diye konuşmuştu.

YURT DIŞINA ÇIKMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “3 belediye başkanımızın istifalarını en kısa sürede vereceğine inanıyorum.” dediği başkanlardan Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe yurt dışına gitmişti.

Edinilen bilgiye göre Altepe, dün Saraybosna’ya gitti. Bosna-Hersek’in bağımsızlığının 25.yılı ve Aliya İzzetbegoviç’in ölümünün 14.yıl anma etkinliklerine katılmak için giden Altepe, bugün Türkiye’ye geldi.

Siyasete 1989 yılında Refah Partisinden giren Altepe, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçildi.

Erdoğan’ın istifasını istediği Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur da daha önceki açıklamasında ‘istifa yok’ demişti. Ancak dün yaptığı konuşma bazı çevreler tarafından istifa sinyali olarak algılanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL