İzmit’te 2 Bin Kilo Elektronik Atık Geri Kazandırıldı

İzmit Belediyesi Şubat ayında 2 bin kilo elektronik atığı geri dönüşüme kazandırdı İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekipleri atık toplama projesi kapsamında şubat ayı başında yaklaşık 2..

İzmit’te 2 Bin Kilo Elektronik Atık Geri Kazandırıldı

İzmit Belediyesi Şubat ayında 2 bin kilo elektronik atığı geri dönüşüme kazandırdı

İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekipleri atık toplama projesi kapsamında şubat ayı başında yaklaşık 2 bin kilogram elektronik atık topladı

İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekiplerinin uyguladığı çevre projeleri okulların yanı sıra işyeri ve hanelerde de başarı ile yürütülüyor. Okul, işyeri ve evlerden elektronik atıkları toplayan ekipler, Şubat ayı başında gerçekleştirdikleri etkinlikte 2000 kg e-atık topladı.

TOPRAĞA VE SUYA KARIŞMAMASI GEREKİYOR
Yetkililer, bu tür atıkların doğaya bırakıldığı takdirde su kirliliği ile toprak kirliğine yol açtığını, atıkların ayrı toplanması sayesinde ise ekonomik kazanç haline dönüştüğü belirterek, e-atıkların içerisinde bulunan ağır metallerin ise toprağa ve suya karışması ile canlı yaşamını olumsuz etkilediğini ifade ettiler.

DUYARLI VATANDAŞLAR ARAYABİLİR
Yetkililer ayrıca vatandaşların konuya gösterdiği duyarlılıktan son derece memnun olduklarının da altını çizdiler. Evlerinde ve işyerlerinde atıkları bulunan vatandaşlarımızın 318 00 00 nolu telefonu arayarak kayıt bırakmaları yeterli.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL