Jeneratörlerle Enerji Sağlandı

SEDAŞ Sel Felaketinde Elektrik Şebekesi Yıkılan Köylerde Yeni Şebeke Yapana Kadar  Jeneratörlerle Enerji Sağladı SEDAŞ Düzce’de Akçakoca, Cumayeri ve Gölyaka’da sel felaketinden yıkılmış direk ve elektrik hatlarının yeniden tesis edilmesi için..

Jeneratörlerle Enerji Sağlandı

SEDAŞ Sel Felaketinde Elektrik Şebekesi Yıkılan Köylerde Yeni Şebeke Yapana Kadar  Jeneratörlerle Enerji Sağladı

SEDAŞ Düzce’de Akçakoca, Cumayeri ve Gölyaka’da sel felaketinden yıkılmış direk ve elektrik hatlarının yeniden tesis edilmesi için ekipleri ile mücadeleyi sürdürüyor. SEDAŞ bu çalışmaları yaparken, köylerin enerji bağlantı hatları yenileninceye kadar vatandaşların mağduriyetini önlemek üzere elektrik ihtiyacını mobil jeneratörler ile karşılamayı sağladı.

JENERATÖRLER DEVREDE

SEDAŞ sel felaketinde elektrik şebekesi büyük hasar gören ve bölgede bağlantı hatları ile şebekesi yenilenecek köylerde, köy trafolarına bağlanan jeneratörlerle  enerji sağlıyor.  SEDAŞ afet bölgesinde  Hemşin Köyü, Yenice Köyü, Karatavuk Köyü, Uğurlu Köyü, Esmahanım Köyü, Dilaver Köyü, Davutağa Köyü, Küpler Köyü ve Kurukavak Köylerinde jeneratörlerle enerji verilmesi için gerekli jeneratör sevkiyatı ve montaj çalışmalarını yaptı. SEDAŞ kriz masasında jeneratör sevkiyatı planlamasını ve koordinasyonunu sağladı. İşletme bakım ve dağıtım varlıkları yapım işleri ekipleri enerji verme mücadelesi verdikleri  afet bölgesinde 6 Kilometrelik mesafedeki şebekede bağlantı hatlarına ait direklerin ve iletkenlerin montajını gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

ŞEBEKE YAPIM İŞİ SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

SEDAŞ sel felaketi sırasında hasar gören yüzün üzerinde, ağaç ve beton direğin dikilmesi çalışmasını işletme bakım, dağıtım varlıkları yapım işleri ekipleri ile iş makinalarının da desteği ile gerçekleştirmeye devam ediyor. Vatandaşlar jeneratörlerin enerji vermesi ile rahat bir nefes alıyorlar. SEDAŞ’ın bir ekibi de jeneratörlerin yakıt ikmalinden ve bakımından sorumlu olarak görev yapıyor.  Zorlu arazi koşullarında çalışmalarını sürdüren SEDAŞ ekipleri, meşakkatli çalışmalarla,  dağıtım şebekesini yenilemek üzere şebeke yapım işine son sürat devam ediyor. Arazide şebekeyi onararak ve yenileyerek ilerliyor.  

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL