Genel Güncel Manşetler Sağlık Yaşam

“Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” Çayırova Toplantısı Yapıldı

 Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” Çayırova Toplantısı Hülya Aksoy’un katılımları ile gerçekleşti. Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde başlatılan ve  İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi”  Çayırova..

“Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” Çayırova Toplantısı Yapıldı
 Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” Çayırova Toplantısı Hülya Aksoy’un katılımları ile gerçekleşti.
Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde başlatılan ve  İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi”  Çayırova toplantısı, Çayırova Belediyesi konferans salonunda Çayırova Kaymakamlığı’nın katkıları ile gerçekleşti.
Hülya Aksoy, programda yapmış olduğu konuşmalarında; “ Kadın çok önemlidir çünkü ailenin temel direğidir. Biz kadınlar kendimizi biraz ihmal ederiz çünkü öncelik hep eşimiz, çocuklarımızdır. Bu yüzden kadın sağlıklı olacak ki özverili bir şekilde  fedakârlıkları rahatlıkla yapabilsin. Dolayısıyla burada dinledikleriniz burada kalmasın, kendinizde ve etrafınızda bilmeyen kadınlarımız varsa onlarla da paylaşın. Doktorlarımızın söylediğine göre meme kanseri kadınları tehdit eden kanser türleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Bunun için özellikle kadınlarımız her ay düzenli olarak kendi kendilerine meme muayenesi yaparlarsa, kendilerinde oluşabilecek değişiklikleri erken fark edebileceklerini  ve bu erken teşhisin de çok önemli olduğunu  doktorlarımız söylüyor. Bunun dışında kadınlarımızı yakından ilgilendiren birçok konuda burada sizleri bilgilendireceğiz. Buradan özellikle sizlere şunu vurgulamak istiyorum; kendinizi lütfen ihmal etmeyin.”diyen Hülya Aksoy,  katılımlarından dolayı herkese  teşekkür etti.
Hülya Aksoy’un konuşmalarının ardından İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi tarafından kadınlarımıza, meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, 6284 Sayılı Kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara ve uyuşturucu bağımlılığının zararları konularında eğitim verildi ve kendi kendine meme muayenesini anlatan video gösterimi  gerçekleştirildi.
Kadınlarımız tarafından yoğun ilgi gören program katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL