Güncel Manşetler

Kağıt Müzesi’nde Cumhuriyet Bayramı etkinliği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren SEKA Mehmet Ali Kağıtçı Müzesi’nde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bayrak temalı atölye çalışması yapılacak. Bayrak temalı çalışmaya 3…

Kağıt Müzesi’nde Cumhuriyet Bayramı etkinliği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren SEKA Mehmet Ali Kağıtçı Müzesi’nde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bayrak temalı atölye çalışması yapılacak. Bayrak temalı çalışmaya 3. sınıftan 8. sınıfa kadar 80 öğrencinin katılması hedefleniyor. Proje kapsamında elde kağıt yapımı, çerçeve ve ışıklı bayrak adlı atölye çalışmaları gerçekleşecek. Proje çalışmaları 29 Ekim 2017 tarihinde yapılacak.

3 ATÖLYE ÇALIŞMASI YAPILACAK

SEKA Kâğıt Müzesi tarafından yürütülecek proje de 20’şer kişilik 4 grup halinde, 3 farklı atölye çalışması yapılacak. Kâğıt müzesinde, elde kâğıt yapımı yapılıp, geri dönüşüm yöntemi ile ziyaretçilere filigranlı (Türk Bayrağı) kâğıt üretilecek. Bilim Merkezinde, filigran basılan kâğıda çerçeve yapılırken, basit bir elektrik sistemi kurulup bu çerçeve ışıklı hale getirilecek. Atölye çalışmalarında yer almak için 0262 325 75 59 numaralı hattan randevu alınıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL