Güncel Manşetler

Kağıt uzmanı akademisyenler Kağıt Müzesi’ni gezdi

Seka Mehmet Ali Kağıtçı Müzesi alanında uzman iki önemli akademisyeni ağırladı. Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SEKA Kağıt Müzesi’ni..

Kağıt uzmanı akademisyenler Kağıt Müzesi’ni gezdi

Seka Mehmet Ali Kağıtçı Müzesi alanında uzman iki önemli akademisyeni ağırladı. Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SEKA Kağıt Müzesi’ni ziyaret ettiler. Akademik kariyerini kağıt ve kağıtçılık sektörü üzerine yapan Prof. Dr. Arif Karademir ve İmamoğlu Kağıt Müzesi’ni heyecanla gezdiler.

“BÜYÜKŞEHİR BÜYÜK BİR İŞ BAŞARMIŞ”

Lisans derecesini 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği bölümünden alan Rektör Karademir’in, kağıt fabrikasyonu, kağıt kimyasalları, atık kâğıt dönüşüm sistemleri, mürekkep giderme, biyolojik kâğıt hamuru üretimi, reçine eldesi ve işlenmesi gibi konular uzmanlık alanına giriyor. Prof. Dr. Arif Karademir SEKA Kağıt Müzesi’ni gezerken tarih ile iç içe olduklarını kaydederek Büyükşehir Belediyesi’nin önemli bir işi başardığının altını çizdi.

MÜZEYİ İLGİ İLE GEZDİLER

Kağıt Teknolojisi alanında yüksel lisans ve doktorası bulunan Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu ise SEKA Kağıt Müzesi’ne hayran kaldı. Müzenin tarihe ışık tuttuğunu dile getiren İmamoğlu yapılan gezinin bilimsel çalışmalarına büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL