Genel

Karahan Cumhurbaşkanı’nın ekonomi başdanışmanı oldu

Yiğit Bulut ve Cemil Ertem’den sonra Yenişafak Gazetesi yazarı Doç. Dr. Hatice Karahan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi başdanışmanı oldu. Yeni Şafak’ın ekonomi yazarlarından ve TVNET’te yayınlanan Makroskop programının yorumcusu Doç. Dr…

Karahan Cumhurbaşkanı’nın ekonomi başdanışmanı oldu

Yiğit Bulut ve Cemil Ertem’den sonra Yenişafak Gazetesi yazarı Doç. Dr. Hatice Karahan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi başdanışmanı oldu.

Yeni Şafak’ın ekonomi yazarlarından ve TVNET’te yayınlanan Makroskop programının yorumcusu Doç. Dr. Hatice Karahan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu başdanışmanı oldu. Yiğit Bulut ve Cemil Ertem ile birlikte Cumhurbaşkanı’nın ekonomi takımında yer alan Karahan Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirdi. Aynı üniversitede iktisat alanında yüksek lisans yapan Karahan 2006 yılında Ekonomi doktorasını tamamladığı Syracuse University’de ekonomi dersleri verdi ve Center for Policy Research bünyesinde araştırmacı olarak çalıştı.

Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ders verdi, TÜBİTAK’ta danışmanlık görevi üstlendi. 2014 yılında makroekonomi alanında doçentlik unvanı almaya hak kazandı. TİM, MÜSİAD, İSO ve DEİK gibi iş dünyasının çeşitli kuruluşlarına ekonomi danışmanlığı yapan Karahan, 2015 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nün kurucu başkanlığını yapmakta. Karahan ayrıca SETA’da ekonomi araştırmaları yürütmekte olup Yeni Şafak Gazetesi’nde düzenli olarak ekonomi yazıları kaleme alıyor ve TVNET’te yayınlanan Makroskop programında yorumculuk yapıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL