Ekonomi Genel Güncel Manşetler

Karaosmanoğlu, Kocaeli Tüm Sanayici İş İnsanları Derneğini ziyaret etti.

Kocaeli’de Enerji Çalıştayı yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Tüm Sanayici İş İnsanları Derneği Başkanı Meral Artuç Dinçoğlu ve yönetimine iadeyi ziyaret gerçekleştirdi.ziyarette, Kocaeli’nin sanayi üretimi noktasında Türkiye’nin..

Karaosmanoğlu, Kocaeli Tüm Sanayici İş İnsanları Derneğini ziyaret etti.

Kocaeli’de Enerji Çalıştayı yapılacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Tüm Sanayici İş İnsanları Derneği Başkanı Meral Artuç Dinçoğlu ve yönetimine iadeyi ziyaret gerçekleştirdi.ziyarette, Kocaeli’nin sanayi üretimi noktasında Türkiye’nin başkenti olduğu bir kez daha vurgulandı.

“YENİLEBİLİR ENERJİNİN ÖNEMİNE HER PLATFORMDA DEĞİNİYORUZ”

Kocaeli Tüm Sanayici İş İnsanları Derneği’nin hayata geçireceği, özellikle Türkiye’nin enerji güvenliği ve yenilebilir enerji kaynakları üzerine yeni yaklaşımların ortaya koyulacağı Enerji Çalıştayı hakkında Karaosmanoğlu’na bilgi veren Dernek Başkanı Dinçoğlu, “Enerji Teknolojilerinde araştırma geliştirmenin önemine çok inanıyoruz. Bundan dolayıdır ki enerji kaynaklarının geliştirilmesi ve yenilebilir enerjinin önemine her platformda değiniyoruz. Bu konuda üzerimize aldığımız bu sorumlulukla, Enerji Bakanlığımız başta olmak üzere, Büyükşehir Belediyemiz ve devletimizin diğer kurumları ile OSB’lerimizin ortak çalışmasıyla Kocaeli’de çok önemli bir Enerji Çalıştayı’nı gerçekleştireceğiz. Bu konuda tarih belirlemenin yanı sıra konuklarımızın ve ele alınacak konuları da önümüzdeki günlerde belirleyeceğiz” açıklamasını yaptı.

KENTİMİZ VE ÜLKEMİZ AÇISINDAN SON DERECE FAYDALI OLACAKTIR

Dünyanın küreselleşen bir sürecin içerisinde olduğunun da ifade edildiği birliktelikte bu konu hakkında düşüncelerini belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kalkınmayı yalnızca ekonomik bir yapıyla değerlendirmemiz yanlış olacaktır. Bu bir bakıma insan odaklı ve toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir yapıyla oluşmasının nedenli önemli olduğunu belirtmek isterim. Bakınız Kocaeli’de ulaşım, enerji ve tarıma yönelik altyapı yatırımlarımıza çok önemli paylar ayırıyoruz. Eğitim ve sağlık yatırımlarına olan katkımızda bizlerin çok önemli başlıklar olarak gördüğümüz unsurlardır. Enerji başlığı altında düzenleyeceğiniz Çalıştay için de sizlere tebrik ediyorum. İnşallah kentimiz ve ülkemiz açısından son derece faydalı olacaktır” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL