Güncel Manşetler

Karaosmanoğlu Rizelilere Konuk Oldu

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İstanbul’da Rize Valiliği ve Rize Dernekler Federasyonunun organize ettiği 10. Rize Tanıtım Günleri’nin açılış programına katıldı. Gençlik ve Spor..

Karaosmanoğlu Rizelilere Konuk Oldu

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İstanbul’da Rize Valiliği ve Rize Dernekler Federasyonunun organize ettiği 10. Rize Tanıtım Günleri’nin açılış programına katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katıldığı törende bir konuşma yapan Karaosmanoğlu, “Derneklerimizde kahve kültürü hakim olmamalıdır. Biliyoruz ki çok iyi bir şekilde görevlerini yapan vakıflarımız ve derneklerimiz de var. İşte bu STK’lar gençlerimize hizmet etmede önemli mesafeler de kat ettiler. Ve şimdi diyorum ki hep birlikte geleceğin güçlü Türkiye’si için gençlerimizin arasından yeni Recep Tayyip Erdoğan’lar, bilim ve sanatta dünyaya örnek, idealist, araştıran, okuyan ve vatansever bir nesil yetiştirmeliyiz” dedi.

 CUMHURBAŞKANIMIZLA GURUR DUYUYORUZ

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr Reşat Kasap, Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Başkanı Recep Albayrak ve çok sayıda davetlinin katıldığı Rize Tanıtım Günleri’nin açılış törenide konuşmasını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yöresel kültürümüzün yaşatılmasından bir çok alanda insanımıza hizmet veren derneklerimiz var. Bunun memnuniyetle karşılıyorum. Farklı çalışmalar da yapmak zorundayız. Rizeliler olarak Cumhurbaşkanımızı seviyor ve kenisiyle övünüyoruz. Ancak kendisinin de her fırsatta ifade ettiği gibi geleceğimizin sahiplerini donanımlı yetiştirmek için çalışmak zorundayız” diye konuştu.

 DERNEKLER OKUL GİBİ OLMALIDIR

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hangi vakıf ve derneklerimizde  bulunmuş, nerelerde yetişmiş, insanlığa faydalı olmak için hangi kurumlarda yoğun mesai harcamış bunu iyi anlamıyız diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Derneklermiz bu güzel örnekleri sahiplenirse, yola yeni çıkan ve ülkemize artık faydalı çalışmalar yapmak istiyoruz diyen STK’larımız işte o dernekleri ve farklı insana hzmet eden kurumları örnek alabilir. Derneklerimizi bir okula dönüştürmeliyiz. Çocuklarımız ve gençlerimiz kültürümüzden ve değerlerimizden uzaklaşmasın istiyorum. Derneklerimiz okul gibi olmalıdır” diyerek konuşmasını tamamladı.  Karaosmanoğlu, Rize tanıtım günleri için RİDEF’e teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

 UYUŞTURUCU GENÇLERİMİZİ YANİ TOPLUMUMUZU TEHDİT EDİYOR”

10. Rize Tanıtım Günleri’nin açılış programınında bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’da, “Rizeliler olarak gittiğimiz her yere enerji veriyoruz. Bugünde burada Rize’mizi tanıtıyoruz. Rize gelişiyor. Artık çayın yanında turizm ile de anılıyor. Buradaki tanıtım günleri Pazar gününe kadar devam edecek. Birlikte bu ülkeyi daha ileri noktalara taşımalıyız. Etrafımızda kurulan oyunları bozmak için bir arada olmalıyız. Gençlik ve Spor Bakanı olarak bizi tehdit eden bir tehlikeyi ifade etmek istiyorum. Uyuşturucu konusu gençlerimizi yani toplumumuz tehdit ediyor. Çocuklarımıza önce sevgimizi vereceğiz” ifdelerini sarf etti.

 STANDLARI GEZDİLER

Çocuklarımız eve geldiklerinde onlarla yakından ilgileneceğiz, sokakta ve okulda ne yaptı bunu öğreneceğiz diyen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “TwitterWhattsap ve sosyal medyanın tüm mecralarından değil, çocuklarımızı gerçekten kucaklayacağız. Çocuklarımıza dokunacağız ve sahip çıkacağız. Eğer biz dokunmazsak sokakta uyuşturucu tacirleri dokunuyor” ifadelerini kullandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun gençlik üzerine çalışmalarını takdir ettiğini de söyleyen Bakan Aşkın, “İbrahim Başkanımızın STK’ların gençlik üzerinde çalışmalar yapmasını içeren ve yeni lider gençlik vurgusu yapan değerlendirmelerine katılıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı. Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve protokol üyeleri ile Rize Tanıtım Günlerinin açılışını kaydetti. İbrahim Karaosmanoğlu ayrıca stantları da gezmeyi ihmal etmedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL