Kartepe’den Afrin’e

İHH Kartepe’den Afrin’e “Çocuk Şenliği”!   İHH Kartepe temsilciliği, Suriye’deki Fırat Kalkanı Bölgesinde TSK Kontrolündeki Afrin’de “çocuk şenliği” adlı bir dizi etkinlikle savaş mağduru çocukların yüzlerini güldürdü. “Çocukları daima gülümsesin..

Kartepe’den Afrin’e

İHH Kartepe’den Afrin’e “Çocuk Şenliği”!

 

İHH Kartepe temsilciliği, Suriye’deki Fırat Kalkanı Bölgesinde TSK Kontrolündeki Afrin’de “çocuk şenliği” adlı bir dizi etkinlikle savaş mağduru çocukların yüzlerini güldürdü.

“Çocukları daima gülümsesin diye” sloganıyla bir oyuncakta sen bağışla isimli kampanyaya çıkan ve bağışçıların destekleriyle yaklaşık 10 bin oyuncak toplayan İHH Kartepe, oyuncakları dağıtmak için Kocaeli’den Fırat Kalkan’ ı operasyonuyla terörden temizlenen Afrin’e hareket etti.

İHH Kocaeli İnsani Yardım Derneği Kartepe Temsilciği, Suriye’nin kuzeyindeki Afrin ilçe merkezinde  lunaparkta gerçekleştirilen etkinlikte, Türkiye’den gönüllüler, yetim çocukların doyasıya eğlenmesini sağladı.

500 yetim çocuğun katıldığı eğlencede hem oyuncaklar dağıtıldı, hem çocuklarla yemekler yendi hem de lunaparkta savaşın izleri bir nebze olsun silinmeye çalışıldı.

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay’n da katıldığı etkinlikte yetimlerle birlikte gülmekten mutluluk duyduğunu aktardı.  İHH, Suriye’de iç savaşın başlamasından bu yana yardım faaliyetlerinde bulunuyor.

Etkinlik hakkında açıklama yapan İHH Kartepe Temsilcisi Yunus Soyyiğit, “Savaşın mağdur ettiği, yetim ve öksüz kalan evlatlarımızın unuttukları tebessümün aslında onlara ne kadar yakıştığını görmek kadar insanı mutlu eden bir şey olamaz. Bizler İHH olarak bağışçılarımızın emanetlerini ulaştırdık. Asıl kahraman onlar. Asıl hayır onların. Çocuklar, savaşın ve örselenmişliğin acısını bir nebzede uzağında kalabildilerse ne mutlu bize. Durmaksızın onlar için çalışmaya devam edeceğiz. Savaş bitsin. Dünya da bahçıvanların sayısı askerlerden, çiçekler ise kurşunlardan çok olsun. Her çocuk gülsün” dedi.

Etkinlikteki yetimlere oyuncakları dağıtıldıktan sonra kalan oyuncaklar da etraftaki kamplarda kalan çocuklara dağıtıldı. İHH, 20 gün sonra benzer bir etkinliğe imza atacağını da duyurdu.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL