Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/kocaelidebugun.com/httpdocs/wp-content/plugins/sayfa-olusturucu/inc/styles-admin.php on line 392
Kartepeli Kadınlar Üretiyor, Depremzedeler Isınıyor | Kocaelide Bugün
Afet Genel Güncel Kartepe Manşetler

Kartepeli Kadınlar Üretiyor, Depremzedeler Isınıyor

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında Kartepe Belediyesi KAR-MEK kurslarında hazırlanan kışlık giyecek ve uyku tulumları deprem bölgesine gönderildi. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 şehri etkileyen depremler büyük yıkıma neden..

Kartepeli Kadınlar Üretiyor, Depremzedeler Isınıyor

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında Kartepe Belediyesi KAR-MEK kurslarında hazırlanan kışlık giyecek ve uyku tulumları deprem bölgesine gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 şehri etkileyen depremler büyük yıkıma neden oldu. Yaşanan bu felaketin ardından Kartepe Belediyesi KAR-MEK öğretmenleri ve kursiyerler hazırladıkları kışlık ürünleri ve uyku tulumlarını deprem bölgesine gönderdi.

KIŞLIK ÜRÜNLER

Yaşanan deprem sonrasında Kartepe Belediyesi bünyesinde eğitim veren KAR-MEK kurslarında öğretmenler ve kursiyerler gece-gündüz durmadan hazırladıkları ürünleri deprem bölgesine gönderdi. Kartepeli kadınlar tarafından polardan hazırlanan kışlık giysi ve uyku tulumları titizlikle paketlenerek deprem bölgesine gönderildi.

DEPREMİ EN İYİ BİZ ANLARIZ

Arslanbey KAR-MEK giyim öğretmeni Ayşe Yiğit “Kursiyerlerimizle birlikte deprem bölgesi için kıyafetler üretiyoruz. Depremi en iyi biz anlarız. Bu acıları bizde yaşadık. Her türlü desteği elimizden geldiğince sağlamaya çalışıyoruz. Allah bugünlerimizi bir daha yaşatmasın” dedi.

YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ

Balaban KAR-MEK giyim öğretmeni Emine Yıldırım “Kursiyerlerimizle birlikte erkek, kız ve kadınlara yönelik kış mevsimine uygun ürünler hazırladık. 11 ilimizi etkileyen depremin yaralarını sarmak için hep birlikte çalışıyoruz. Orada yaşananları en iyi biz biliriz” açıklamasında bulundu.

UYKU TULUMLARINI HAZIRLADIK

Deprem bölgesi için uyku tulumları hazırladıklarını belirten Dumlupınar KAR-MEK giyim öğretmeni Seda Baysal “Depremin olduğu ilk günden itibaren elimizde olan kumaşlarla üretime başladık. Özellikle çocuklar için hazırladığımız kışlık ürünleri hazırladık, hemen ardından uyku tulumlarını hazırladık. Mevsim şartlarına uygun olarak hazırladığımız uyku tulumlarını gönderdik. Depremi bizler de yaşadık. Acıları yüreğimizde… Allah bir daha böyle bir afet yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL