Güncel Politika

Katırcıoğlu Kandıra’da Biber ve Karpuz Topladı

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kandıra ziyaretinde bayan çiftçiler ile fındık, karpuz ve biber topladı. KATIRCIOĞLU KANDIRA’DA BİBER VE KARPUZ TOPLADI Katırcıoğlu;..

Katırcıoğlu Kandıra’da Biber ve Karpuz Topladı

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kandıra ziyaretinde bayan çiftçiler ile fındık, karpuz ve biber topladı.

KATIRCIOĞLU KANDIRA’DA BİBER VE KARPUZ TOPLADI
Katırcıoğlu; Kandıra’nın Bağırganlı ve Döngelli mahallelerinde çiftçiler ile bir araya geldi. Bağırganlı’da fındık toplayan kadınlarla bir araya gelen Katırcıoğlu, onlarla beraber fındık topladı. Zor ve meşakkatli bir iş olduğunu bildiğini söyleyen Katırcıoğlu, daha sonra Bağırganlı Su Ürünleri Kooperatifini ziyaret ederek, balıkçıların 1 Eylül sezon açılışı öncesi hazırlıklarını yerinde gördü.
KATIRCIOĞLU, TADIYLA ÜNLÜ KANDIRA KARPUZUNU TOPLADI
Kandıra Döngelli mahallesinde karpuz hasadı yapan çiftçilere yardıma giden Katırcıoğlu, “Tadının gün geçtikçe her yere yayıldığı meşhur Kandıra Karpuzunu tarladan toplamak beni mutlu etti” dedi. Dalından koparılan karpuzları Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ile birlikte traktöre yükleyen Katırcıoğlu, çiftiçilere bol ve bereketli kazançlar diledi.

DALINDAN TAZE ORGANİK BİBER
Katırcıoğlu, daha sonra Biber toplayan çiftçilere yardım için durdu. “Kandıra’lı hemşerilerimiz tarafından büyük emekle yetiştirilen organik biberler pazar tezgâhlarında yerini almaya hazır” diyen Katırcıoğlu, çiftçilerimize bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

HEM TURİZM HEM TARIM
Katırcıoğlu sözlerine şöyle devam etti; “ Kandıra tarım da çok özel bir yer, çiftçilerimizin bu üretkenliğini görünce mutlu oldum, topraklarımız çok verimli ve onları kullanmamamız için hiçbir sebep yok. Kandıra karpuzumuz lezzeti ile bir numara, onun yanı sıra bir çok ürün bu topraklarda yetiştiriliyor. Tarım’ın yanı mavi bayraklı plajlarımız ile Kandıra turizminde göz bebeği bir yer artık. Yeter ki koruyalım ve sahip çıkalım” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL