Güncel Politika

Katırcıoğlu’ndan 17 Ağustos mesajı

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan 17 Ağustos Marmara Depreminin 18. Yılı nedeniyle yayımladığı mesajda şunları kaydetti:..

Katırcıoğlu’ndan 17 Ağustos mesajı

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan 17 Ağustos Marmara Depreminin 18. Yılı nedeniyle yayımladığı mesajda şunları kaydetti:

Sevgili Kocaelililer

“Merkez üssü Kocaeli’mizin Gölcük ilçesi olan 17 Ağustos Marmara Depreminin 18. yılında aynı hüznü ve acıyı yaşıyoruz. 18 yıl önce meydana gelen, binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara depremi, milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Marmara depreminin belleğimizden hiçbir zaman silinmeyecek olan ibretlik görüntüleri ve sıkıntıları önümüzdeki deprem gerçeğiyle daha dikkatli mücadele etmemize vesile olacağına inanıyorum.

Asrın felaketi olan 17 Ağustos Depreminin akabinde Milletimizin sergilediği eşsiz dayanışma ve yardımlaşma örneği ile yaralarımızı sardık, birliğimiz ve beraberliğimiz daha da kenetlendi.

Ülkemizin bilhassa bölgemizin aktif bir deprem kuşağında olduğunun bilinciyle yaşananlardan ders çıkarmalı, gerekli önlemleri alma hususunda daha kararlı olmalıyız. Toplumun ve devletin her kesimi depreme karşı daha duyarlı ve etkin önlemler alma konusunda bilimin ışığında ortak çalışmalar yürütmelidir. Depreme karşı daha dayanıklı binalar yaparak, sağlıklı yaşam alanları oluşturarak böylesi acıların tekrar yaşanmasının önüne geçmeliyiz.

Depremi unutmadık, unutmayacağız! 17 Ağustos depreminde yaşamını yitiren deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarını kaybedenlere sabır diliyorum. Rabbim Gölcüğümüze, Kocaeli’mize, ülkemize ve dünyaya bir daha böyle acılar yaşatmasın.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL