Manşetler Politika Surmanset

Kaya: Belediyeyi Zarara Uğratacaklardı!

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, Atatürk Mahallesinde kaymakamlık yeri olarak bilinen arsanın takas edilmesi ve satışa çıkartılması ile ilgili olarak yapılan işlemin yasal olmadığını konunun yargıda olduğunu ifade etti…

Kaya: Belediyeyi Zarara Uğratacaklardı!

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, Atatürk Mahallesinde kaymakamlık yeri olarak bilinen arsanın takas edilmesi ve satışa çıkartılması ile ilgili olarak yapılan işlemin yasal olmadığını konunun yargıda olduğunu ifade etti.

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, Atatürk Mahallesi’nde kaymakamlık yeri olarak bilinen arsanın takas edilmesi ve şimdi ise 09 Ağustos 2017 tarihinde satışa çıkartılması ile ilgili açıklamalarda bulunarak yapılan işlemin yasal olmadığını konunun yargıda olduğunu dava sonuçlanmadan ve mecliste takas işlemi iptal edilmeden satışın yapılamayacağını belirtti. CHP’li Kaya yaptığı açıklamada, “Hem bu arsanın hem de aynı gün satışa çıkartılan 3.230 m2 belediye hizmet alanı imarlı arsanın satışının gerçekleşmesi halinde yargıya götüreceğiz.

“KARAR İPTAL EDİLMEDEN SATIŞA ÇIKARILDI”

Mülkiyeti Çayırova belediyesi’ne ait Atatürk Mahallesi Rahmi Dibek Caddesi üzerinde bulunan 1037 ada bir nolu 4700 M² miktarlı arsa Çayırova Belediye Meclisi’nin 01.02.2017 tarihi ve 09 sayılı kararı ile oy çokluğu ile satışa çıkarılmış. Ancak süreç içerisinde satılması ile ilgili hiçbir ilan yapılmamıştır. Mevcut bu satış kararı ortada iken iptal edilmeden 02.05.2017 tarihli Meclis’de AKP belediye meclis üyelerinin oy çokluğu ile takas kararı alınmıştır. Bu işlemlere karşı CHP belediye meclis üyelerimizce Kocaeli 2. idare Mahkemesinde dava açılmıştır.

Mahkeme devam ederken meclisin en son almış olduğu karar ortada iken, Belediye yönetimi mevcut arsayı başkaca bir karar bulunmamasına rağmen 09.08.2017 tarihinde 16.920.000 TL muammen bedel ile satışa çıkartmıştır. Mahkeme devam ederken ve mevcut takas kararı ortada iken arsanın satılmak istenmesi hukuksuzdur, satışın gerçekleşmesi durumunda konuyu tekrar yargıya taşıyacağız. Arsanın satış ilanında 16,920,000 TL bedel üzerinden satışa çıkarılması, bizim iddiamız olan bu takasın ve satışın şaibeli olduğu tezini açıkça ortaya koymaktadır.

“BELEDİYE ZARARA UĞRATILACAK”

CHP olarak Kocaeli 2.  idare Mahkemesi’ni açmış olduğumuz dava dilekçesinin ekinde sunduğumuz değer tespitinde arsanın 18.800.000 TL olduğunu belirtmiştik. Belediyelerin satış ilanında belirlemiş olduğu 16.920.000 TL’lik bedel bizim tespitimizin doğru olduğunu ortaya koymaktadır. Takas yapılmak istenen arsaların toplam değerinin ise 10.650.000 TL’dir.  18,800,000 TL değerindeki arsa ile 10,650,000 TL değerindeki arsa kafa, kafaya takas yapılacaktı, mevcut bu takasın gerçekleşmesi durumunda belediye 8.150.000 TL zarara uğratılacak ve birilerine haksız kazanç sağlanacaktı. Şimdi bu arsayı satarak takas yapmak istediğiniz arsayı sattınız bedel üzerinden satın mı alacaksınız diye sormak istiyoruz. CHP olarak bu gün olduğu gibi bundan sonrada bu tür hukuksuzluklara karşı mücadeleye devam edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL