Keltiltekke’de Hıdrellez etkinliği

İzmit Belediyesi tarafından Hacıhızır ve Veliahmet Mahallelerinin birleşme noktası olan Keltiltekke’de Hıdrellez etkinliği düzenlendi. Bu sene 13. düzenlenen etkinlikte şehitler nedeniyle değişiklik yapıldı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, belediye..

Keltiltekke’de Hıdrellez etkinliği

İzmit Belediyesi tarafından Hacıhızır ve Veliahmet Mahallelerinin birleşme noktası olan Keltiltekke’de Hıdrellez etkinliği düzenlendi.

Bu sene 13. düzenlenen etkinlikte şehitler nedeniyle değişiklik yapıldı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katıldığı Hıdrellez etkinliğinde Hakkâri ve Suriye’deki şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunup dualar edildi.

PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK

Halk oyunları gösterisiyle konserin yer aldığı fakat şehitler nedeniyle değişikliğe gidilen etkinlikte konuşan Başkan Hürriyet “ Martın sonu bahar olsun demiştik. İzmit’e baharı getirdik. Hıdrellezimiz, baharımız kutlu olsun. Şehrimize, hanelerimize iyilikler, güzellikler, bereket getirsin. Hepimizin duaları kabul olsun.  Bu akşamki bu buluşmamızı bir şenlik havasında yapalım istemiştik. Maalesef ülkemizde şehitlerimiz var.  Onlar bizlerin evlatları, ruhları şad, mekânları cennet olsun. Bütün yakınlarına Allah Peygamber sabrı versin. Şehitlerimiz varken buradaki etkinlikte eğlenmemiz doğru olmazdı.  Sizlerin de affına sığınarak eğlence bölümümüze iptal ettik. Bu kenti daha yaşanabilir bir kent yapmak için yola çıktık. Yakında projelerimize başlayacağız.  Güzel bir İzmit için gece gündüz çalışacağız” dedi.

Konuşmaların ardından şehitlerimiz için Kur’an okunup dualar edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL