Kocaeli AFAD’dan ‘SEKAPS’ Eğitimi

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, İlimizdeki kamu kurumlarının sivil savunma personellerine SEKAPS kullanıcı eğitimi verdi. Seferberlik kaynak planlama faaliyetlerinin daha etkin ve verimli sürdürülebilmesine yönelik olarak kurumsal verilerin elektronik ortama girilmesi..

Kocaeli AFAD’dan ‘SEKAPS’ Eğitimi

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, İlimizdeki kamu kurumlarının sivil savunma personellerine SEKAPS kullanıcı eğitimi verdi.

Seferberlik kaynak planlama faaliyetlerinin daha etkin ve verimli sürdürülebilmesine yönelik olarak kurumsal verilerin elektronik ortama girilmesi ve sistem üzerinden takip edilmesi için TÜRKSAT katkılarıyla geliştirilen Seferberlik Kaynak Planlama Sisteminin (SEKAPS) kullanıcı eğitimleri, Kocaeli AFAD’da gruplar halinde verildi.
AFAD Müdahale Şube Müdürü Ümit Çiğdem, AADYM Şefi Hüseyin Çakırca ve Sivil Savunma birim sorumlusu Zeynep Baykan tarafından verilen eğitimler bir hafta sürdü.
Millî Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği koordinatörlüğünde ilgili Bakanlıkların katılımıyla uygulamaya giren SEKAPS kullanıcı eğitimlerinde İlimizdeki 29 kurumdan 53 personel eğitim aldı.
Kamu hizmetlerinde otomasyon sistemlerinin yaygınlaştırılmasını, kurumların seferberlik içerikli verilerinin elektronik ortama aktarılmasını içeren ve Bakanlıkların taşra teşkilatlarını yönlendirmesiyle gerçekleşen SEKAPS kullanıcı eğitimlerinin kamu kurumlarının talepleri kapsamında devam ettirileceği öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL