Kocaeli Milli İrade meydanında buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Valiliği ve Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda, 251 demokrasi şehidi ve tüm şehitler için görkemli bir etkinlik yapıldı. Etkinlik, 15 Temmuz..

Kocaeli Milli İrade meydanında buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Valiliği ve Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda, 251 demokrasi şehidi ve tüm şehitler için görkemli bir etkinlik yapıldı. Etkinlik, 15 Temmuz Pazar akşamından 16 Temmuz Pazartesi sabahına kadar aralıksız devam etti. Milli birlik ve beraberlik duygusunun yoğun olduğu gecede Türkiye’nin farklı illerinden gelen 251 hafız, sahnede oluşturdukları “Önce Vatan Dediler” yazısı ve Türkiye haritası koreografileriyle vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı. 251 hafız, şehitlerimiz için okudukları hatimlerin son cüzünü gecede tilavet etti. Kent protokolünün ve vatandaşların akın ettiği gecede Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın öncülüğünde dualar edilirken, protokol mensupları ellerinde Türk bayrakları ile sahneye çıkarak “Türkiyem” adlı eseri seslendirdi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Başiskele Öncü Gençlik Topluluğu, asker kostümleri ile sahneye çıkarak 15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir için yazılan şiiri okudu. Duygusal anların yaşandığı programda 15 Temmuz şehitlerinin ailelerinin yer aldığı sinevizyon gösterisi vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle izlendi. Ayrıca Dursun Ali Erzincanlı, okuduğu şiirlerle gecenin manevi iklimini zenginleştirdi. Dombra adlı şarkıyı seslendiren Kazak Devlet Sanatçı Arslanbek Sultanbekov, Halil Necipoğlu, Ömer Karaoğlu ve Grup Tillo ise programda günün anlamına ve manevi atmosferine uygun konserler verdi. Programda 15 Temmuz darbe gecesinde olduğu gibi İmam-Hatipler tarafından sela okundu. 15 Temmuz saat 20.00’de başlayan programda 16 Temmuz sabah namazı kılındı. Program saat 07.00’de sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL