Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/kocaelidebugun.com/httpdocs/wp-content/plugins/sayfa-olusturucu/inc/styles-admin.php on line 392
SANATÇILAR BÜYÜK ALKIŞ ALDI | Kocaelide Bugün

Kocaeli Nikomedia Gençlik Orkestrası Büyüledi

Kocaeli’nin oda orkestrası olan Nikomedia Gençlik Oda Orkestrası, Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası ev sahipliğinde düzenlenen konserde dinleyicileri adeta büyüledi. Kocaeli Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası (KSMMMO) yeni..

Kocaeli Nikomedia Gençlik Orkestrası Büyüledi

Kocaeli’nin oda orkestrası olan Nikomedia Gençlik Oda Orkestrası, Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası ev sahipliğinde düzenlenen konserde dinleyicileri adeta büyüledi.

Kocaeli Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası (KSMMMO) yeni yıl öncesinde muazzam bir konsere ev sahipliği yaptı. Mesleki eğitimler ve çalışmaların yanı sıra kültür sanat ve sosyal faaliyetlerde de adından söz ettiren KSMMMO, güzel bir projeye destek olarak farkını ortaya koydu. Kocaeli’de yetişen genç müzisyenlerden oluşan Nikomedia Gençlik Oda Orkestrası, KSMMMO ev sahipliğinde ve Zonguldak’ta bulunan Türkiye’nin lider yassı sac üreticisi TatMetal ana sponsorluğunda önceki akşam dinleyiciyle buluştu. İlk kez sahne alan gençler, profesyonellikleriyle dinleyiciden tam not aldı.

SALONDA YER KALMADI

Kokteyl ile başlayan konsere; KSMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Gökmen, Başkan Yardımcısı Tülin Keçeci Güngör, yönetim kurulu üyelerinden Hamit Akbulut ve Veysel Çelik, TatMetal Çelik San. Ve Tic. A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Sedat Çiftçioğlu, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı Prof. Dr. Aziz Selman Erden, KOÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Gülşen Erdal, KOÜ İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Fettahoğlu ve çok sayıda müziksever katılım gösterdi. Konsere büyük ilgi gösteren sanatseverler salonda boş yer bırakmadı.

GÖKMEN “KOCAELİ’NİN GENÇLERİNİ DİNLEYECEĞİZ”

Konserin açılış konuşmasını gerçekleştiren KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, Müzikolog Cevad Memduh Altar’ın bir anısını anlatarak sözlerine başladı. Gökmen, “Yıl 1924, cumhuriyet kurulalı henüz sekiz ay olmuş. Atatürk Altar’ı yanına çağırıyor ve Sovyetler Sosyal Cumhuriyetler Birliği’nden gelen mektubu okutuyor. Mektupta, cumhuriyetin birinci yıl hediyesi olarak Moskova Devlet Konservatuvarı Orkestrası’nın Ankara’da konser vermek istediği yazar. Konserin verileceği yer sıkıntısı çözülür ve konser İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlar. Konserden çok etkilenen Atatürk, konservatuvar kurulması için çalışmalara başlar. İşte o günlerden bu günlere gelindi. Bu akşam, Kocaeli Devlet Konservatuvar’ında yetişen ilimiz gençlerinin yer aldığı klasik müzik konserini dinleyeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÇİFTÇİOĞLU “DESTEKLER KOCAELİ’DEKİ SANAYİCİLER İÇİN DE GEÇERLİ”

Gökmen’in ardından kürsüye gelen TatMetal Çelik San. Ve Tic. A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Sedat Çiftçioğlu, “Bu akşam burada güzel bir organizasyon için bulunuyoruz. Ben TatMetal Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu ve şahsım adına burada bulunuyorum. Kendisinin selam ve sevgilerini iletiyorum sizlere. Tatçelik firması Kocaeli’de değil Karadeniz Ereğli’de yerleşik bir firma. Bu akşam konserde yer alacak konservatuvar öğrencilerine gerçekten çok teşekkür ediyorum. Her türlü desteği hakeden yetenekli gençler. Ben inanıyorum ki bu destekler Kocaeli’deki sanayiciler için de geçerli. Bu tür sanatsal faaliyetlerin bulunması, bizim sadece maddi bir takım desteklerde bulunmamız değil, bunun ötesinde yaşadığımız şehre vereceğimiz bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Keyifli bir organizasyon, iyi vakit geçirmenizi dilerim.” ifadelerini kullandı.

ERDAL “KONSERİ ATATÜRK’E İTHAF EDİYORUZ”

KOÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Gülşen Erdal, “Öncelikle öğrencilerimizle böyle bir organizasyonda yer alarak katkı sunmamızdan dolayı kurumumuz adına çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Konservatuvarımızda ortaokul ve lise öğrencilerimizle birlikte lisans öğrencilerimiz de var. Kentimizin bize bu şekilde sahip çıkması ve öğrencilerimizin kendi yetenekleriniz sergiledikleri bir ortam bulmaları için destek olan sponsorlara çok teşekkür ediyoruz. Bizlerin bu konseri, Ankara’da ilk konservatuvarın kurulmasına öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ithafen gerçekleştireceğini belirtmekten onur duyarım. Kentimizle bunun gibi organizasyonlarda buluşmaya devam etmek istiyoruz. Büyük çabalar göstererek, hiçbir zorlukta yılmadan arkadaşlarımızla çalışan Şef Revnak Yengi’ye hepinizin önünde teşekkürlerimi bir kez daha sunmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

SANATÇILAR BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Açılış konuşmalarının ardından orkestra, Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kompozisyon/Müzikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Revnak Yengi şefliğinde Johannes Brahms’ın Macar Dansları No 5 eseri ile konsere başladı. Konserde icra edilen 13 eser, dinleyiciden büyük alkış aldı. Konserin sonunda Şef Revnak Yengi, TatMetal Çelik San. Ve Tic. A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Akın Çiftçioğlu ve KOÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Gülşen Erdal’a plaketleri takdim edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL