Kocaeli Öncü Gençlik’ten Önemli Başarı

KOCAELİ ÖNCÜ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ BAŞARILARA DOYMUYOR 2015 yılında Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği bünyesinde kurulup Güreş, Tekvando, Karate, Geleneksel Okçuluk, Kick Boks, Hentbol başta olmak üzere 10 branşta..

Kocaeli Öncü Gençlik’ten Önemli Başarı
KOCAELİ ÖNCÜ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ BAŞARILARA DOYMUYOR
2015 yılında Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği bünyesinde kurulup Güreş, Tekvando, Karate, Geleneksel Okçuluk, Kick Boks, Hentbol başta olmak üzere 10 branşta 600 sporcusuyla faaliyet gösteren, Geleneksel Sporların tanıtımı ve yaygınlaştırılması için bir çok proje uygulayan Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü, yeni başarılar elde etmeye devam ediyor.
ÖNCÜ SPOR’DAN FETİH KUPASINDA BÜYÜK BAŞARI
İstanbul’un Fethi’nin 566. yılında, 52 ülkeden 520 sporcunun katılımıyla düzenlenen ve dünyanın en büyük okçuluk organizasyonu 7. Uluslararası Fetih Kupası’nda Kocaeli Öncü Gençlik Ve Spor Kulübü Geleneksel Okçuluk sporcularından, İzmit İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden  Muhammed Ali TemelGenç Erkekler kategorisinde Dünya 1.’ liği (Altın Madalya), İzmit Evliya Çelebi Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Yasemin Temel ise Genç Bayanlar kategorisinde Dünya 3.’ lüğü (bronz madalya) sahibi olmuştur.
Program bitişinde öğrencilere hediyelerini takdim eden. Bilal Erdoğan, Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü’ nün bu başarısını tebrik ederken başarıların artarak devam etmesi temennilerinde bulundu.
Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Sportif Direktörü Yusuf Yüksel ise açıklamalarında; “Kulübümüz kısa zamanda yürüttüğü faaliyetler ile Kocaeli Spor camiasında önemli bir yere sahip olmuştur. Özellikle Geleneksel Okçuluk alanında yetişen sporcularımız önemli başarılar elde ederek ülkemizde ve dünyada okçuluk sporunun gelişmesine katkı sunmaktadırlar. Başarıları ile bizleri gururlandıran sporcularımız kendilerinden sonra yetişen gençlerimize örnek olmaktadırlar. Öncü Spor Kulübümüzün bu başarıları her branşta artarak devam edecektir. Gayemiz sportif başarının yanında ahlaklı, değerlerine bağlı, örnek alınacak sporcular yetiştirmek.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL