Kocaeli Stadyumu’nda İncelemelerde Bulundu

Vali Yavuz, Kocaeli Stadyumu’nda İncelemelerde Bulundu Kocaeli Stadyumu’nda incelemelerde bulunan Vali Seddar Yavuz, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali Seddar Yavuz’a incelemede, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,..

Kocaeli Stadyumu’nda İncelemelerde Bulundu

Vali Yavuz, Kocaeli Stadyumu’nda İncelemelerde Bulundu

Kocaeli Stadyumu’nda incelemelerde bulunan Vali Seddar Yavuz, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Seddar Yavuz’a incelemede, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Aktürk ile Kocaelispor Kulübü Başkanı Engin Koyun eşlik etti.

Doğal çim olan Kocaeli Stadyumunda saha içi zeminin serpme hibrit çime dönüştürülmesi, otomatik saha sulama tesisatı imalatı ve saha etrafında yer alan zemine eğimli asfalt döküm çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Seddar Yavuz, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İncelemelerin ardından Vali Seddar Yavuz’un yaptığı açıklamalarda; “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz, Kocaelispor Kulüp Başkanımız ve uzmanlarla beraber spor kenti Kocaeli’de stadyumun zemini ile ilgili geçmişte yaşanan sorunları tamamen ortadan kaldırmak üzere girişimlerimiz oldu. Geçen yıl sezon içerisinde sorun olunca müdahaleler yaptık ve sezonu daha sorunsuz bir şekilde geçirmiş olduk. Ancak kalıcı bir çözüm üretmek amacıyla gerekli girişimlerde bulunmak suretiyle 24 Mayıs’ta ihalesini gerçekleştirdik. Zemini tamamen hibrit hale getiriyoruz. Sulama sistemlerini tekrar değiştiriyoruz. Saha çiminin daha iyi hale gelmesi için teknik birtakım donanımları geçen yıl yapmıştık, bunları da yeniden gözden geçiriyoruz. Yine sahanın etrafında gerekli değişiklikleri de birlikte gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık maliyeti 7 milyon olan bu çalışmalarımızı tamamlayarak Kocaelispor’umuza, Kocaeli’mize yakışır bir zeminle sezonu açmak istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte bu şehirdeki sorunları tam bir iş birliği ve koordinasyon ile karşılıklı sevgi saygı anlayış içerisinde yürütüyoruz. Kocaeli’mize yakışan hizmetleri getirmeye gayret ediyoruz. Bu vesileyle de Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve her daim destek ve katkılarını esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a çok teşekkür ediyorum.” diyen Vali Yavuz çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL