Güncel Manşetler

Kocaeli Valiliği Vatandaşları Uyardı!

Kocaeli Valiliği’nde yapılan açıklamaya göre Vali Yardımcısı Dursun Balaban ve diğer yardımcıların adını kullanarak yapılan dolandırıcılıklara karşı vatandaşı uyardı. Valilikten yapılan açıklamada, “Son zamanlarda ilimizde faaliyet gösteren çeşitli kurum ve..

Kocaeli Valiliği Vatandaşları Uyardı!

Kocaeli Valiliği’nde yapılan açıklamaya göre Vali Yardımcısı Dursun Balaban ve diğer yardımcıların adını kullanarak yapılan dolandırıcılıklara karşı vatandaşı uyardı. Valilikten yapılan açıklamada, “Son zamanlarda ilimizde faaliyet gösteren çeşitli kurum ve kuruluşlar  ile hayırseverlerin telefonla ve diğer iletişim araçlarıyla ulaşılarak; Vali Yardımcımız Dursun BALABAN  ve diğer Vali Yardımcılarımızın adı ve unvanları kullanılmak suretiyle, haksız çıkar ve menfaat sağlamak amacıyla  çeşitli gerekçelerle yardım talep edildiği yönünde bilgiler alınmaktadır” ifadelerine yer verildi. Valilikten yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde;

“Son zamanlarda ilimizde faaliyet gösteren çeşitli kurum ve kuruluşlar  ile hayırseverlerin telefonla ve diğer iletişim araçlarıyla ulaşılarak; Vali Yardımcımız Dursun BALABAN  ve diğer Vali Yardımcılarımızın adı ve unvanları kullanılmak suretiyle, haksız çıkar ve menfaat sağlamak amacıyla  çeşitli gerekçelerle yardım talep edildiği yönünde bilgiler alınmaktadır.

Valiliğimiz adına kurum, kuruluşlara ve hayırseverlere intikal eden herhangi bir talebinin, yardım toplama şekil ve esasları 2860 sayılı kanunda belirtilmiş olup; bu faaliyetlerin mevzuat hükümleri dışında değerlendirilmesi mümkün değildir.

Valiliğimizin veya Valiliğimiz yetkililerinin adı ve unvanları kullanılarak, kurum kuruluşlara ve hayırseverlere yapılan bu tür taleplerin hiçbir şekilde yerine getirilmemesi ve Valiliğimize bilgi verilmesini, Valiliğimiz ile ilgisi bulunmayan talep sahipleri hakkında adli ve idari yollardan yasal işlem başlatılmak üzere, en kısa sürede Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunulması, güvenlik birimlerimize veya Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğüne bilgi verilmesi hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL