Güncel Manşetler

Kocaeli’de işyerleri “Atık Yönetimi” konusunda bilinçlendirdi

Büyükşehir Belediyesi Körfez İlçesi mahallelerinde “Atık Yönetimi” konusunda bilinçlendirme çalışmaları yaptı  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü, Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile..

Kocaeli’de işyerleri “Atık Yönetimi” konusunda bilinçlendirdi
Büyükşehir Belediyesi Körfez İlçesi mahallelerinde “Atık Yönetimi” konusunda bilinçlendirme çalışmaları yaptı
172440_ekran-alintisi
 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü, Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile birlikte Körfez ilçesindeki ihtiyaç duyulan noktalara atık biriktirme konteynerleri kontrol edilerek ekipmanlar koydu. Ayrıca ekipler bazı imalathanelerde atık yönetimine yönelik ziyaretlerde bulunarak bilgilendirmelerde bulundu.

GERİ KAZANIM
Büyükşehir Belediyesi’nin Körfez Belediyesi ile ortaklaşa yürüttüğü atık yönetimi çalışmaları Körfez İlçesindeki 20 Mahallenin, cadde ve sokaklarında, okullarda, marketlerde, işyerleri ve ticarethanelerde hayata geçirildi. Söz konusu noktalarda evsel atık, ambalaj atığı, atık pil, bitkisel atık yağ, elektronik atık, cam ambalaj atığı konteynerleri-kumbaraları kontrol edilerek geri kazanımın önemi konusunda paydaşlar bilgilendirildi

ATIK YÖNETİMİ KONTROLÜ
Ayrıca, bölgede faaliyet gösteren oto-halı yıkama, lastik tamirhaneleri, elektrik-elektronik tamircileri, kapı/pencere imalathaneleri işyerlerinde oluşan tüm atıkların yönetimine dair kontrollerde bulunuldu. Üretim-tüketim ve hizmet faaliyetleri sonucunda oluşan atıkların mevzuatta belirtilen standart ve yöntemlere uygun olarak geri kazanılması-bertaraf edilmesi gerekliliği konusunda atık üreticileri bilgilendirildi.

SAHA ÇALIŞMASI YAPILDI
Yapılan bu saha çalışması ile Körfez İlçesindeki vatandaşlarımızın atık yönetiminde, daha kaliteli ve hızlı hizmet almaları için yapılması gerekenler belirlenerek, özellikle ambalaj atıklarının toplama sisteminde iyileştirme yapılması sağlandı. Yapılan bilinçlendirme çalışmaları ile vatandaşların kaynakta ayrı toplama ve geri dönüşüm konularında farkındalığının arttırılması, böylelikle bu faaliyetlerin etkinliğinin artmasına katkı sağlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL