Güncel Manşetler

Kocaeli’de “IT Fest 2017” Bilişim Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Kulübü’nün (BİTEK) düzenlediği “ IT FEST 2017” Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda 03-04 Ekim tarihleri arasında yapıldı. Etkinliğe, Kulüp Akademik Danışmanı Doç. Dr. Hikmet Hakan Gürel, Bilişim..

Kocaeli’de “IT Fest 2017” Bilişim Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Kulübü’nün (BİTEK) düzenlediği “ IT FEST 2017” Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda 03-04 Ekim tarihleri arasında yapıldı.

Etkinliğe, Kulüp Akademik Danışmanı Doç. Dr. Hikmet Hakan Gürel, Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Halil Yiğit, Fakülte öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katılırken konuşmacı olarak ise Talip Hakan Öztürk, Merve Akman, Mimar Aslan, Murat Koncuk, Bora Kaşmer, Engin Bolat ve Şadi Evren Şeker yer aldı.

Bilişim Teknolojileri Kulüp Başkanı Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Deniz Alkan, açılış konuşmasında kulubün ilk etkinliğini gerçekleştirmenin heyecanını yaşadıklarını belirterek BİTEK’in kuruluş süreci ve amacından bahsetti.

“İnsan Gücüne Duyulan İhtiyaç Azalacak”

Bilişim Teknolojileri Kulübü Akademik Danışmanı Doç. Dr. Hikmet Hakan Gürel, Endüstri 4.0’ın tarihsel sürecinden bahsederek, meslekleri nasıl etkileyeceği ve geleceğin mesleklerinin nasıl ortaya çıkacağı üzerinde durdu. Doç. Dr. Gürel “Yeni dönemle birlikte program yazabilen, robotları yapabilen ve bu robotlara gerekli programları uygulayabilen kişiler öne çıkarken, sanayi ve hizmet sektöründe çalışanlar için ise iyi bir dönem olmayacak. Endüstri 4.0 ile birlikte artık insan gücüne duyulan ihtiyaç azalacak. Bu döneme kendimizi iyi hazırlamalıyız. Endüstri 4.0 meslek kavramı ile digital dönüşüm bazı mesleklerin yok olmasına ve yeni mesleklerin ortaya çıkmasına neden olacak” dedi.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Veridata Şirketi Kurucusu Talip Hakan Öztürk “Oracle Veritabanı Yöneticisi Kariyeri”, ITS Grup Kurucusu Merve Akman “Bilişimde Strateji ve Girişimcilik”, Java Türkiye Derneği Temsilcisi Mimar Aslan “Java Teknolojileri ve Dünya’daki Yenilikler”, Murat Koncuk “Nesnelerin Hareketi”, Bora Kaşmer ve Engin Bolat “.Net Core ve Angular ile Oluşturulan Projenin Azure’de Yayınlanması”, Şadi Evren Şeker ise “Big Data” konuları hakkında sunum yaparken etkinlik sürpriz hediyelerin verildiği çekilişle sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL