Güncel Manşetler

Kocaeli’de Ülke çapında etkinlik

Doğu ve Güneydoğu illerindeki gençleri Kocaeli’ne getiren ve buradaki kardeşleriyle buluşturan projeye Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da katılarak misafir gençlerle bir araya geliyor. Başkan Karaosmanoğlu son olarak Mardin Büyükşehir..

Kocaeli’de Ülke çapında etkinlik

Doğu ve Güneydoğu illerindeki gençleri Kocaeli’ne getiren ve buradaki kardeşleriyle buluşturan projeye Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da katılarak misafir gençlerle bir araya geliyor. Başkan Karaosmanoğlu son olarak Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nden gelen bir grup gençle buluştu. Diriliş Kampı’nda konuk gençlerle sabah yürüyüşü yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Kurduğumuz Gönül Köprüsü ile size ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hepinizin başımızın üstünde yeri var” dedi.

MARDİNLİ GENÇLER DİRİLİŞ KAMPI’NDA

Diriliş Kampı hafta sonunda Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nden gelen 75 öğrenci ve öğretmenlerine evsahipliği yaptı. Önceki gün Kocaeli’ne gelen Mardinli gençler Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi yetkilileri tarafından karşılandı. Mardin grubuna Kocaeli’nde ilk olarak Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi ve Seka Kağıt Müzesi ile Darıca Hayvanat Bahçesi gezdirildi.

BİLİM MERKEZİ’NDE DENEYLER YAPTILAR

Mardin’den gelen konuk öğrenciler, Bilim Merkezi’nde bilimsel deney ve uygulamaları yerinde deneme ve keşfetme şansı buldu. Buradaki özel tasarlanmış 200’e yakın deney düzeneğini inceleyen gençler optik illüzyon, yanardağ modeli ve hücre modeli hakkında yetkililerden bilgi aldı.

SEKA KAĞIT MÜZESİ’NDE YAKIN TARİHE DOKUNDULAR

Gezi kapsamında bilim atölyeleri ve Bilimin Sultanları Atölyesi de gezildi. Gençler burada özellikle El-Cezeri’nin, dönemin Diyarbakır Kralı’na hediye ettiği Filli Su Saatine büyük ilgi gösterdi. Konuk öğrenciler Bilim Merkezi’nin ardından Seka Kağıt Müzesi’ni ziyaret etti. Burada Seka Kağıt Fabrikası’nın tarihini dinleyen öğrenciler, müzede bugüne kadar kâğıt üretim sürecinde kullanılan makine ve ekipmanlarını gördü.

DİRİLİŞ KAMPI’NDA İKİ GÜN GEÇİRDİLER

Konuk öğrenciler daha sonra iki gün boyunca konaklayacakları ve kamp yapacakları Aytepe Diriliş Kampı’na geldi. Burada kamp liderleri tarafından karşılanan öğrenciler bungalov evlere yerleştirildi. Sabah güne yürüyüş ile başlayan Mardinli gençler, ayrıca burada paintball oynadı, ok attı ve zorlu macera parkurlarında spor yaptı.

BAŞKANDAN GENÇLERE SÜRPRİZ

Pazar günü ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu gençlere sürpriz yaparak Diriliş Kampı’na geldi. Başkan Karaosmanoğlu’na Başkan Danışmanı Veysel Özkaraaslan ve Özel Kalem Müdürü Arif Usta eşlik etti.  Başkan Karaosmanoğlu’nu karşılarında gören konuk öğrenciler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİNİZ VAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin doğu ve batı kardeşliğini güçlendirmek amacıyla Gönül Projesi’ni hayata geçirdiğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bugün her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyuyoruz. Bizler gençlerimizin bu ülkenin geleceği olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle sizlere bu projeyle ulaşarak birlikteliğimizi ve kardeşliğimizi ve her şeyden önemlisi geleceğimizi daha kuvvetli inşaa etmeyi amaçlıyoruz. Burada sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gönül Köprüsü ile size ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hepinizin başımızın üstünde yeri var” dedi. Başkan Karaosmanoğlu öğrencilerden ayrıca kentlerine döndüklerinde ailelerine ve öğretmenlerine selamlarını iletmelerini istedi. Başkan Karaosmanoğlu daha sonra Pazar yürüyüşünü Mardinli gençlerle gerçekleştirdi. Başkan, yürüyüş boyunca gençlerle sohbet etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL