Güncel Manşetler

Kocaelililer ‘’Duayla nöbet vaktinde’’ buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Kocaeli Valiliği, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği  ile ortaklaşa 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirdiği Duayla Nöbet Vakti Programı’na Kocaelililer akın etti. Genci,..

Kocaelililer ‘’Duayla nöbet vaktinde’’ buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Kocaeli Valiliği, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği  ile ortaklaşa 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirdiği Duayla Nöbet Vakti Programı’na Kocaelililer akın etti. Genci, yaşlısı binlerce vatandaş alanda Milli İrade ve Demokrasi Nöbeti tutarken, 81 ilden gelen 249 hafızın ay yıldızlı koreografisi büyük ilgi gördü.

ANLAMLI PROGRAMA GENİŞ KATILIM

Duayla Nöbet Vakti Programı’na Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, siyasi parti temsilcileri, EDOK Komutanı Metin Gürak , Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, Garnizon Komutanı Korgeneral Mehmet Daysal, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü, Kocaeli Müftüsü Yusuf Doğan, şehit aileleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, il ve ilçe protokolü ile çok sayıda Kocaelili katıldı.

KOCAELİLİLER MİLLİ İRADE MEYDANINI DOLDURDU

Milli İrade Meydanı’nı hınca hınç dolduran vatandaşlara ilk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu hitap etti. 15 Temmuz’da tarihimizin en büyük ihanetinin yaşandığını kaydeden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Fetö’cü hainler ülkemizi işgal etmeye yeltendi. Cennet vatanımızı; tasmalarını tutanlara peşkeş çekmek için hayâsızca saldırdılar. Asker kılığına girdiler. Mehmetçiğin üniformasına ihanet bulaştırmaya çalıştılar.  Bizim tanklarımızla, bizim uçaklarımızla, üstümüze bombalar yağdırdılar. İrademizin kalbine, Meclis’imize saldırdılar. Ülkemizin yönetim merkezini, Cumhurbaşkanlığı Külliyemizi bombaladılar. Cumhurbaşkanımıza suikast tertip ettiler. Üstünde gömlekten başka bir şey olmayan insanlarımıza kıydılar.” ifadelerini kullandı.

“HALİSDEMİRLER YETİŞSİN İSTİYORUZ”

Başkan Karaosmanoğlu sözlerine şöyle devam etti” O hayâsız akında 249 vatan evladı şehadet şerbeti içti. Binlerce vatan evladı; elini, gözünü, bacağını, ciğerini, vatan için feda etti. Bunlardan birisi de Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’di.  Allah bütün şehitlerimizi rahmetiyle kuşatsın. Gazilerimizden razı olsun. Biz de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak o kahramanın memleketinde, Niğde’nin Bor ilçesinde geçen sene Ekim ayında Ömer Halisdemir parkını hizmete açtık. 22 Temmuz günü de Allah’ın izniyle aynı yerde bu kez de vasiyeti olan kültür merkezinin açılışını yapacağız. Buralarda yeni Ömer Halisdemirler yetişsin istiyoruz. Bu memleketin sahipsiz olmadığını dünya âlem bilsin istiyoruz!

“KORMA SÖNMEZ BU ŞAFAKLARDA YÜZEN AL SANCAK”

O en uzun gecede, Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla tarihimizin en görkemli seferberliklerinden birine milletçe gönüllü yazıldık. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Hamdolsun yeni bir diriliş başlattık.  “Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, ”diyerek korkmadan hainlerin üstüne yürüdük. “Kükremiş sel gibiydik.” Bentleri çiğneyip aştık. O gece, Sadece hainlerin değil, Düşmanlarımızın da üzerimizdeki hesabını kapattık.

BÜYÜK BİR MİLLETİZ

Bizi, parçalamalarına izin vermedik. Tarihin akışını değiştirdik. Türk’ü, Kürd’ü, Laz’ı, Gürcü’sü, Arab’ı, Çerkez’i, Romanı’yla…Büyük bir millet olduğumuzu dosta düşmana gösterdik. Tankları çıplak elleriyle durduran, paletleri, gövdesiyle engelleyen bir millete ne yapabilirler? İman dolu bir sineyi, top sindirebilir mi? Sindiremediler.  Liderimizin haykırdığı gibi haykırdık, haykırıyoruz. Vatanımızı bölemeyeceksiniz. Bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Ezanımızı susturamayacaksınız. Türkiye’ye diz çöktüremeyeceksiniz.

“UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ”

Bugün, sabaha kadar nöbet tutacağız. Sabah Namazını burada eda edeceğiz.Şehitler Tepesi Allah’ın izniyle boş bırakmadık, bırakmayacağız.  Fetö’cü azgınların ve işbirlikçilerinin bu ülkeye neler yaptığını unutmayacağız, unutturmayacağız. Kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi,onların emanetlerini asla unutmadık, unutmayacağız. Su uyur düşman uyumaz. Düşmanın uyumadığını unutmadık. Unutmayacağız.

“TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİK”

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise konuşmasında şunları söyledi” 15 Temmuz gecesi yapılmak istene hail darbenin birinci senesinde milletimize teşekkürlerimizi sunmak şehitlerimizi ve gazilerimizi anmak üzere bir aradayız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu hedefler doğrultusunda dünyanın ilk 10 ülkesinden biri olma yolunda önümüzü kesmek istediler. Yüce Türk Milleti, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” sözünü tüm dünyaya bir kez daha gösterdi.”

81 İLDEN GELEN 249 HAFIZ’DAN TÜRK BAYRAĞI GÖRÜNTÜSÜ

Konuşmaların ardından ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin belirlediği ve İmam Hatip Liselerinde okuyan 81 ilden 249 hafız öğrenci, 15 Temmuz şehitleri için okudukları hatimleri özel bir koreografi ile sahneledi. Türk bayrağını temsilen hilâl ve yıldız konsepti için kırmızı zemin üzerinde beyaz kıyafetler giyen hafızlar sahne önünde muhteşem bir görüntü oluşturdu. Yukarıdan bakıldığında şanlı Türk Bayrağımızın görüntüsü oluştu. Hafızlar ayrıca 249 şehidimize okunan son Kuran-ı Kerim cüzünü okudu.

“15 TEMMUZ YARIŞMASI”

Programda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden yaptığı konuşmaya canlı bağlantı yapıldı. İstanbul’da hain darbe girişiminin başladığı yerde düzenlenen anma etkinliğindeki yaptığı konuşma, alandaki LED ekranından yansıtıldı. Öte yandan 15 Temmuz Milli İrade Destanı Tiyatro Oyunu Yazma Yarışmasında dereceye girenlere plaket verildi. Yarışmada Firdevs Aylin Tez, “Hikaye” adlı eseri ile birincilik “Gücünü Farket” isimli eseriyle Mevlüt Soysal ikincilik ve “Karıncaların Gecesi” eseriyle Uğur Kanbay üçüncülük almıştı Ayrıca Abdullah Enes Balıkçı eseri En Uzun Gece (15 Temmuz ) ile, Cengizhan Selçuk eseri “Mihrak” ile ve Fahrettin Eren Dinler eseri “En Uzun Gecenin Şafağında” ile mansiyon almıştı.

VATANDAŞLAR İÇİN ÜCRETSİZ HİZMETLER

Programda Grup Tillo, Ömer Karaoğlu ezgileri, Serdar Tuncer şiirleri,  Prof. Dr. Mehmet Emin Ay sohbeti ile vatandaşlarla bir arada oldu. Milli İrade ve Demokrasi Nöbetinde, Türkiye geneliyle birlikte okunan selalar dinlendi. Geceye katılan vatandaşlara 15 Temmuz Şehitleri adına şerbet, gülsuyu ve lokma ikram edildi. Ayrıca tüm katılımcılara alanın çeşitli yerlerine konuşlandırılmış stantlarda; Türk Bayrağı, şapka ve tişörtler hediye edildi. Alanda ayrılan mescitte hep birlikte sabah namazı kılınırken, namaz sonrası vatandaşlara simit – çay ikramında bulunuldu. Öte yandan vatandaşlara yönelik ücretsiz su, simit, çorba ikramı sabaha kadar sürdü. Milli İrade ve Demokrasi Nöbeti 16 Temmuz Pazar günü saat 24.00’a kadar devam edecek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL