Güncel Manşetler

Kocaelililer Kobis’i sevdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında sağlıklı ve ideal bir şehir hayatı için hizmete sunulan, bisiklet kiralama sistemi Kocaeli Bisikletli Ulaşım Sistemi (Kobis)’e ilgi her geçen gün artıyor. Kobis ile..

Kocaelililer Kobis’i sevdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında sağlıklı ve ideal bir şehir hayatı için hizmete sunulan, bisiklet kiralama sistemi Kocaeli Bisikletli Ulaşım Sistemi (Kobis)’e ilgi her geçen gün artıyor. Kobis ile vatandaşlar bugüne kadar 583 bin 154 sefer gerçekleştirdi. Bazı kullanıcılar haftanın 7 günü bisiklet kullanımı gerçekleştirirken, kişi başı günlük ortama 130 dakika bisiklet kullandı. Gerçekleştirilen yeniliklerle Kobis kart, kentkart ve kredi kartı entegrasyonu ile sisteme katılım kolaylaştırıldı. Sistemin kolaylaştırılması ile hizmetler en uç noktalara ulaşıyor ve Kobis kullanımı sürekli artıyor.

ÜYE SAYISI 58 BİN 510 OLDU

Kocaeli halkı tarafından ilgi ile kullanılan Kobis ile bugüne kadar gerçekleştirilen 583 bin 154 seferde vatandaşlar 98 Milyon 582 bin kalori yaktı.

Bisiklet kullanan bazı vatandaşlarımız haftanın yedi günü Kobis bisikletlerini kullanırken, Ağustos 2016 – Ağustos 2017 yılları arasında 127 bin 344 saat bisiklet kullanımı gerçekleşti. Kobis’te bugün itibari ile üye sayısı ise Abonman 19 Bin 961, Kent Kartlı 37 Bin 384 ve Kredi Kartlı şeklinde 995 kişi oldu. Kobis’te toplam üye sayısı 58 Bin 510 kişiye ulaştı. Toplam bisiklet kiralama sayısı 583 bin 154 olarak kaydedildi.

KOBIS YAYGINLAŞTIRILIYOR

Projenin görmüş olduğu yoğun ilgi ve gelen talepler doğrultusunda 2. etap için çalışmalar başlatıldı. Bu çalışmalar kapsamında 17 yeni istasyon kuruldu. 207 adet park ünitesi ve 124 adet bisiklet alımı Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. 2. Etap çalışmaları kapsamında yeni istasyonlar Körfez, Derince, İzmit, Kartepe, Başiskele, Gölcük, Karamürsel, Gebze ve Darıca ilçelerini kapsıyor.

KOCAELİLER KOBİS’TEN MEMNUN

Büyükşehir Belediyesi ekipleri sistemin sağlıklı işleyebilmesi için, Akıllı Bisiklet İstasyonlarındaki park üniteleriyle bisikletlerin gerekli bakım ve onarımını da belirli aralıklarla gerçekleştiriyor. Gerçekleştirilen bu çalışmalarla vatandaşların sistemi kullanım sayısı ve memnuniyet oranı artıyor. Kobis ile ilgili Kocaeli halkıyla gerçekleştirilen anketlerde yüzde 90 memnuniyet sağlandığı belirtiliyor. Çeşitli platformlarda halkla sürekli olarak gerçekleştirilen bu anket çalışmalarıyla Kocaeli halkının görüş ve önerileri dikkate alınıyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL