‘’Kocaeli’nde spor şurası gerçekleştireceğiz’’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Murat Aydın ve yönetimiyle bir araya geldi. Spor Kenti Kocaeli hedefine ulaşmada koordineli biçimde çalışacaklarını, ASKF’nin ziyaretinden..

‘’Kocaeli’nde spor şurası gerçekleştireceğiz’’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Murat Aydın ve yönetimiyle bir araya geldi.

Spor Kenti Kocaeli hedefine ulaşmada koordineli biçimde çalışacaklarını, ASKF’nin ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Başkan Büyükakın, “Kocaeli’nde spor şurası gerçekleştireceğiz. Kentimizdeki amatör sporu ve tüm branşları burada bilimsel olarak masaya yatıracağız” dedi. 

“ÇALIŞMA ALANLARINI VE MANTIĞINI HEP BİRLİKTE BELİRLEYECEĞİZ”

Amatör sporun büyük özveriyle yerine getirildiğini belirten Başkan Büyükakın, son dönemlerdeki tesisleşme hamlesiyle spor alanlarına ulaşmanın daha kolay hale geldiğini de belirtti. Mevcut tesislerin yapılacaklarla birlikte koordineli biçimde daha aktif ve verimli kullanılmasının önemine de vurgu yapan Başkan Büyükakın, “Yapacağımız spor şurasında bunların temellerini ve nasıl hayata geçireceğimizi detaylı bir şekilde konuşacağız. Kocaeli Üniversitemizin katkılarıyla bir yol haritası çıkartarak, geleceğin şampiyonlarını çıkartmak için uygun çalışma alanlarını ve mantığını hep birlikte belirleyeceğiz” şeklinde konuştu. 

“SPOR CAMİAMIZIN TÜM DİNAMİKLERİYLE DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Ülkemizde ve Marmara bölgesinde özellikle Olimpiyat Şampiyonları yetiştirmede çok önemli stratejik planları hayata geçireceklerini söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Bu konuda birimlerimiz üzerine düşen sorumlulukları yerine getirirken, spor camiamızın tüm dinamikleriyle Spor Şurası’nda bu ve benzeri her konuyu değerlendireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. ASKF Başkanı Murat Aydın ise, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Büyükakın’ı tebrik ederek başarılar diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL