Güncel Manşetler

Konyalılar Darıca’da Sahne Aldı

Darıca Belediyesi 9. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Konyalılar Derneği’nin düzenlediği program ile devam ederken, Nasrettin Hoca, semazen gösterileri ve yarenlerin yöresel oyunları Darıca’lıların büyük beğenisini kazandı Semazenlerin sema gösterileriyle başlayan programda açılış..

Konyalılar Darıca’da Sahne Aldı

Darıca Belediyesi 9. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Konyalılar Derneği’nin düzenlediği program ile devam ederken, Nasrettin Hoca, semazen gösterileri ve yarenlerin yöresel oyunları Darıca’lıların büyük beğenisini kazandı

Semazenlerin sema gösterileriyle başlayan programda açılış konuşmasını yapan Konyalılar Dernek Başkanı Kazım Olgun, “Böylesine güzel bir ortamda bizlere memleketimizi tanıtma fırsatını veren Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a ve ekibine teşekkür ediyorum. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinlikleri kültürlerin yaşatılması, birlik ve beraberlik adına çok önemli bir etkinlik. Sevgi ve hoşgörü şehri olan memleketimiz Konya’yı temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Herkese iyi eğlenceler diliyorum’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

SEVGİ VE HOŞGÖRÜNÜN ADRESİ KONYA

Konyalılar gecesinde bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise programa katılan bütün konukları selamlayarak başladığı konuşmasında, Konya’nın Hz Mevlana, Nasrettin Hoca ve Yunus Emre gibi ilim ve irfan mimarlarını bağrında filizlendiren  çok önemli bir şehir olduğunu ifade etti.

Başkan Karabacak “Gönlünü Vermedikçe Gönül Bulamazsın” diyen, fikirleriyle dünyayı aydınlatan Mevlana’nın şehri olan vuslat şehrimiz Konya’nın gecesine hoş geldiniz. Karatay Medresesi, Alâeddin Cami Tepesi, Mevlana Türbesi ve Müzesi, Şemsi Tebriz’i Cami ve Türbesi ile Meram Bağları gibi tarihi ve turistik mekânların adresi güzel Konya’nın güzel insanları programımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Yaşadığımız şehrin birliğini ve beraberliği pekiştirme adına organize ettiğimiz bir gönül birlikteliği olan Şehirler ve Kültürler kaynaşmasında, doğduğumuz şehirlerin kültürünü, örf ve ananelerini sahilimizde Darıca’ya hep birlikte yaşayarak öğreniyoruz. Bizlerde “hizmet gönül işidir” diyerek sizlere en iyi şekilde hizmet verme çabası içindeyiz. Dokuz yıldır birlikte yürüttüğümüz programımıza gösterdiğiniz ilgiden ve katkılarından dolayı siz kıymetli hemşerilerime teşekkür ediyor herkese iyi eğlenceler diliyorum. Biz Hep Birlikte Türkiye’yiz.” diyerek konuşmasını tamamlarken, dernek yönetimi tarafından protokol üyelerine plaket takdimi yapıldı.

KONYA’LI YARENLER VE KAŞIKS GRUBUNA İLGİ BÜYÜKTÜ

Protokol konuşmalarının ardından sahne alan Konya’lı yarenler Konya yöresine ait geleneksel oyunlarını Darıca’da sergilerken, uluslararası arenada ülkemize birincilikler kazandıran Grup Kaşıks’ın gösterisi izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Program Konya’lı yerel sanatçıların seslendirdiği parçalarla devam etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL