Korkmaz ‘’Teşekkür Etmiyoruz’’

‘’TEŞEKKÜR ETMİYORUZ’’ Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz; ‘’Hünkâr Çayır’ının satışı ile alakalı “İstanbul’un fatihi, çağ açıp çağ kapatan ceddimiz Fatih Sultan Mehmet Han’ın ordularının otağı olarak kullandığı Hünkâr..

Korkmaz ‘’Teşekkür Etmiyoruz’’

‘’TEŞEKKÜR ETMİYORUZ’’

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz; ‘’Hünkâr Çayır’ının satışı ile alakalı “İstanbul’un fatihi, çağ açıp çağ kapatan ceddimiz Fatih Sultan Mehmet Han’ın ordularının otağı olarak kullandığı Hünkâr Çayırı iktidar tarafından satılmıştır. Hünkâr Çayırı, Sultan Fatih’in bizlere emanetidir. Tarihe mal olunmuştur’’ diye kamuoyunda tepkimizi dile getirmiştik. Böylesine önemli ve tarihe mal olmuş bir yerin gerek sosyal medyada gerekse yazılı basında Hünkâr Çayır’ının satışı iptal oldu şeklinde kamuoyuna yansımıştır. Burası resmi bir yerdir. Resmi bir belge veya açıklama olmadan, kaynağı belli olmayan sözlü ifadelerle biz hünkâr çayırının kurtulduğuna inanmıyoruz, inanamayız da. Bizde; Saadet Partisi Gebze olarak, resmi ve yetkili bir kişi veya kurumun kamuoyunu açıklaması olmadan bu satışın iptal edilmesine ‘’Teşekkür Etmiyoruz’’. Bu tarihi arazinin derhal Milli Emlak’tan alınıp, Hünkâr Çayırının kalan kısmına resmi olarak dâhil edilmeli. Aksi takdirde her an elimizden çıkabilir’’dedi.

‘’Eğitime karşı değiliz, ancak; Gebze’de birilerinin çiftliği değil’’

Tarihi hünkâr çayırı arazisinin “Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı’na’’ tahsisi, böylesine tarihi bir yeri özel bir vakıf arazi olması kabul edilir bir şey olmadığının tepkisini Gebze kamuoyu olarak hep birlikte veriyoruz. Ayrıca; bu arazide Üniversite yerleşkesi kurulup kurulmayacağı da belirsizliliğini koruyor. Biz Gebzeliler olarak eğitime karşı değiliz, ancak; Hünkâr Çayırının takasına söz konusu olan arazi, İzmit ile alakalıdır. Birileri İzmit’te bir takas yapmış ve pekâlâ takas İzmit’ten de yapılabilir. Buradan söz konusu takası yapanlara sesleniyorum. Bu takas neden Gebze’ye ait bir arazide yapılıyor. Gebze birilerinin çiftliği değildir. Bu takastan herkes gibi AKP içinden bulunanlarında rahatsız olduğunu biliyorum. Bu işin takipçisi olacağımızı başından beri ifade ediyoruz. Bu yanlıştan bir an önce dönülmesi Gebze kamuoyu vicdanın rahatlanması gerektiğini düşünüyorum’’dedi.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL