23 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 117.198
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.102
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 71
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.581
Güncel Manşetler

KOÜ’de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) tarafından düzenlenen “Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Programı’nın açılışı Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi Akdeniz Salon’da düngerçekleşti. Programın..

KOÜ’de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) tarafından düzenlenen “Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Programı’nın açılışı Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi Akdeniz Salon’da düngerçekleşti.

Programın açılışına, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, KOÜ Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Münevver Tekcan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fığlalı, şiddete uğrayan kadınlara destek olmanın önemine vurgu yaparak, “Şiddet oranını düşürmek için çaba gösterilmeli ve bu konuda bilgilendirme yapılarak bilinç kazandırılmalı. Düzenlenen eğitim de bu konuda bilinç oluşturma açısından önemli. Katılan tüm öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi.

Kadınlara yönelik şiddetten ve toplumsal cinsiyetten bahsedilen programda Prof. Dr. Münevver Tekcan, “Biyolojik cinsiyetin oluşturduğu etkenler cinsiyetle alakalıyken bunlar dışındaki etkenler toplumsal cinsiyetle alakalı. Kadının toplumdaki yeri toplumla ilgili bilgilere ulaşmamızda bizlere büyük yardım sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Üç günlük programda, Doç. Dr. Ayla Ergin ‘Toplumsal Cinsiyet’, Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Gökalp Kutlu ‘Toplumsal Cinsiyete Dayalı İşbölümü’ ve ‘Sözleşmeler, Yasal Düzenlemeler, Haklar’, Doç. Dr. Elif Karagün ise ‘Kadınlara Yönelik Şiddet’ konu başlıklarında eğitim verdi.

1 Aralık’a kadar devam edecek eğitim programı sonunda eğitime katılan öğrencilere katılım belgesi verilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.