Kumyalı Plajına “Mavi Bayrak’

Ereğli Kumyalı Plajı “Mavi Bayrağı’na” kavuşuyor   Doğaya ve tüm canlılara önem veren birçok projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki mavi bayraklı plajların sayısını da arttırıyor. Gerekli standartların sağlandığı..

Kumyalı Plajına “Mavi Bayrak’

Ereğli Kumyalı Plajı “Mavi Bayrağı’na” kavuşuyor

 

Doğaya ve tüm canlılara önem veren birçok projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki mavi bayraklı plajların sayısını da arttırıyor. Gerekli standartların sağlandığı Karamürsel Ereğli Kumyalı Plajı, ‘Mavi Bayrak’ ödülü almaya hak kazandı. Bu kapsamda Kumyalı plajı mavi bayrağına 23 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek olan tören ile kavuşacak.

GEREKLİ ŞARTLAR SAĞLANDI

Mavi Bayrak, gerekli standartları taşıyan nitelikli plaj, marina ve yatlara verilen uluslararası bir çevre ödülü olarak biliniyor. Ayrıca bu ödül temiz, bakımlı, donanımlı, güvenli ve dolayısıyla uygar bir çevrenin sembolü olarak da nitelendiriliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri de Ereğli Kumyalı Plajı’nda gerekli çalışmaları yaparak, plajı daha donanımlı hale getirdi.

 

KOCAELİ’DE 9 PLAJ MAVİ BAYRAKLI OLDU

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) tarafından koordine edilen ve Türkiye temsilciliği Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yürütülen “Mavi Bayrak Programı” kapsamında Kandıra ilçesinde bulunan Cebeci, Bağırganlı, Kerpe, Kumcağız, Miço Koyu Kadınlar, Kovanağzı ve Seyrek Halk Plajları ile Karamürsel ilçesinde yer alan Altınkemer ve Ereğli Kumyalı Halk Plajları yapılan başvurular sonucunda 2023 yılı için “Mavi Bayrak Ödülü” almaya hak kazandı. Bu plajlar arasında bulunan Ereğli Kumyalı Halk Plajı için ilk defa başvuru yapılmış, yapılan inceleme ve değerlendirmelerin sonucunda bu plaj da Mavi Bayrak ödülüne layık görülmüştü.

 

TÖREN 23 HAZİRAN CUMA GÜNÜ SAAT 11.00’DE

 

 

Kocaeli’de bulunan 9 Mavi Bayrak ödüllü plajı temsilen yapılacak törende Karamürsel’in ikinci mavi bayrağı Ereğli Kumyalı Halk Plajı’nda göndere çekilecek. 23 Haziran Cuma günü saat 11.00’de başlayacak tören öncesinde ilköğretim öğrencilerine yönelik Mavi Bayrak temalı resim yarışması düzenlenecek ve dereceye giren öğrencilere ödül takdimi gerçekleştirilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL