Genel

Meral Akşener’in yeni partisine katılacak mı?

Meral Akşener önderliğinde kurulacak yeni partiye ilgi günden güne büyürken, hangi isimlerin partide yer alacağı da büyük merak konusu oldu. MHP’den ihraç edilen Sinan Oğan’ın da adı yeni partiyle anılırken,..

Meral Akşener’in yeni partisine katılacak mı?

Meral Akşener önderliğinde kurulacak yeni partiye ilgi günden güne büyürken, hangi isimlerin partide yer alacağı da büyük merak konusu oldu. MHP’den ihraç edilen Sinan Oğan’ın da adı yeni partiyle anılırken, Oğan konuya ilişkin çok kritik bir açıklamada bulundu. FOX TV’de canlı yayına katılan Sinan Oğan, “A planımız da B planımız da C planımız da Milliyetçi Hareket Partisi’nde mücadeledir” dedi.

FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat Hafta Sonu programında İlker Karagöz’ün konuğu olan Sinan Oğan özetle şunları söyledi: “Hiçbir yere gitmiyorum. Durduğum yerdeyim. Dün ne diyorsam bugün de aynısını söylüyorum. A planımız da B planımız da C planımız da Milliyetçi Hareket Partisi’nde mücadeledir. Hiçbir zaman burada bir şansımı deneyeyim diye bir tutumum olmadı, yeni bir parti kurarım veya mevcut bir partiye giderim de demedim.”

İhracına ilişkin soruyu yanıtlayan Sinan Oğan, şunları söyledi: “Milliyetçi Hareket Partisi beni ikinci defa ihraç etti. İlk seferinde geri gelmiştik. İkinci ihraç da ilki gibi haksız hukuksuzdur. Maalesef bir takım hakimlere verilen talimatlarla bu ihracımın kararını birinci kademe mahkemesi verdi. Ancak bizim üst mahkemeye müracaat etme hakkımız var, ayrıca anayasa mahkemesine müracaat etme hakkımız var ve biz bu haklarımızı kullandık. İnşallah en yakın zamanda yine mahkeme yoluyla partime geri döneceğim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL