Manşetler Surmanset

Motorine Yine Zam Geliyor! Zamlar Bitmek Bilmiyor!

Benzine yapılan 13 kuruşluk zamdan sonra bir zam da motorine geliyor Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) yapılan açıklamada, “Rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı 9 Kasım 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak..

Motorine Yine Zam Geliyor! Zamlar Bitmek Bilmiyor!

Benzine yapılan 13 kuruşluk zamdan sonra bir zam da motorine geliyor

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) yapılan açıklamada, “Rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı 9 Kasım 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 13 kuruş fiyat artışı beklenmektedir.” denildi. Öte yandan motorin fiyatlarına da zam geleceği belirtilirken PÜİS’ten edinilen bilgiye göre, motorin fiyatlarına cuma veya cumartesi günü 10-12 kuruş civarında zam gelmesi bekleniyor.

BENZİNE 13 KURUŞ ZAM

Petrol ve dolarda yaşanan yükseliş depoya da yansıyor. Dün itibariyle benzine yapılacağı duyurulan zammın miktarı bugün netleşti. Buna göre benzinin litresine 13 kuruş zam yapılacak. 30 Ekim’de benzine 12 kuruş, motorine de 18 kuruş zam yapılmıştı. Yeni zamla birlikte benzinin litre fiyatı Ankara’da ortalama 5.66 TL’ye, İstanbul’da 5.61 TL’ye, İzmir’de ise 5.63 TL’ye çıkacak. Benzinin ardından motorine de cuma veya cumartesi günü 10-12 kuruş zam yapılması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL