Güncel Manşetler

Muhtarlar Günü Yazlık Ilıca’da Kutlandı

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Yazlık Ilıca Restoran’da düzenlenen programa katıldı. Programa Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Eşi Funda Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Belediye..

Muhtarlar Günü Yazlık Ilıca’da Kutlandı

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Yazlık Ilıca Restoran’da düzenlenen programa katıldı.

Programa Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Eşi Funda Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, İlçe müdürleri, Mahalle ve Köy muhtarları katılım gösterdi.

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, muhtarların demokrasimizin temel taşı olduğunu ifade ederek, tarihte seçimle yönetime gelen ilk yöneticilerin muhtarlar olduğunu söyledi. Gölcük’ün kültürel farklılıklara rağmen birlik ve beraberlik içinde yaşayan bir yer olduğunu belirterek, muhtarların bundaki rolünün çok büyük olduğunu, dile getirdi.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Neredeyse 200 yıla yakın bir geçmiş olan muhtarlık makamına hak ettiği değeri verilmiş vaziyettedir. Muhtarlarımızın ekonomik durumu düzeltilmiş ve nihayetinde 19 Ekim muhtarlar günü olarak ilan edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenli olarak muhtarlarımızı ağırlayarak, onların görüşlerini ve isteklerini dinleyip demokrasimizin bu en eski ve köklü kurumunun temsilcilerine hak ettikleri değeri göstermektedir ”dedi.
Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral konuşmasında şunları dile getirdi:
“Bu güzide kuruma 19 Ekim Muhtarlar Günü olmasını ilan eden Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Gazi Meclisimizde grubu bulunan tüm siyasi partilerimize teşekkür ederiz. Bu anlamlı günde burada bulunduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor en kalbi duygularımla hepinizi yürekten selamlıyorum. Burada toplanmamızın belli noktalara yarar getirmesi amacı ve gayesi içerisindeyiz” dedi.

Sıcak bir ortamda geçen yemekte Başkan Ellibeş, muhtarlara tablet hediye edeceğinin müjdesini verdi  ve ilk tableti de Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral’a hediye etti. Saral tüm muhtarlar adına, Ellibeş’e teşekkür etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL