TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 124.015
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 9.561
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 72
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.297

“Mumcu ve Okkan’ı saygı ve rahmetle anıyorum”

TBMM Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’dan Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan’ın Ölüm Yıldönümü Mesajları   “24 Ocak 1993 tarihinde aracına konulan bombanın patlaması sonucu hain bir suikasta kurban giderek yaşamını yitiren..

“Mumcu ve Okkan’ı saygı ve rahmetle anıyorum”

TBMM Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’dan Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan’ın Ölüm Yıldönümü Mesajları

 

“24 Ocak 1993 tarihinde aracına konulan bombanın patlaması sonucu hain bir suikasta kurban giderek yaşamını yitiren basınımızın onurlu kalemi, araştırmacı gazeteciliğin ve ilerici düşüncenin sembol isimlerinden birisi olan Uğur Mumcu’nun aramızdan ayrılışının 28. yılında,  24 Ocak 2001 tarihinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevini sürdürürken uğradığı silahlı saldırıda şehit olan Ali Gaffar Okkan’ın aramızdan ayrılışının 20. yılında bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz.

 

Başarılı hizmetleri ile topluma ışık olmuş, çalışmaları ile Cumhuriyetin, çağdaşlığın, demokrasinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin, ulusal birlik ve bütünlüğümüzün savunucusu Uğur Mumcu ile terör örgütlerinin korkusu olan ve Diyarbakır halkı tarafından çok sevilen Gaffar Okkan bu özellikleri nedeniyle; hainlerin ve şer odaklarının hedefi olmuşlardı.

 

Vermiş oldukları mücadele ile gelecek kuşaklara örnek olan gazeteci Uğur Mumcu’yu ve Devlet ile halk arasında derin bağlar kuran, vatan sevgisiyle görevini yaparken şehit edilen Gaffar Okkan’ı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum. Bugün hala yaşanan her türlü şiddeti kınıyor, ülkemizin güzel geleceklere daha sağlıklı, daha emin, daha güvenli yürüyebilmesi için birlik beraberliğimizin daha güçlü olmasını diliyorum”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL