“Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen olarak anıldığı gün”

TBMM Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı “Bugün, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen olarak anıldığı gün… Bugün, bizleri ve yarınlarımızın teminatı çocuklarımızı yetiştiren sizlerin günü…..

“Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen olarak anıldığı gün”

TBMM Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

“Bugün, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen olarak anıldığı gün…

Bugün, bizleri ve yarınlarımızın teminatı çocuklarımızı yetiştiren sizlerin günü…

Başöğretmen Atatürk diyor ki ‘Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.’

Öğretmenler geleceğin mimarıdır. Ülkemizin kalkınması, Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkma hedefine ulaşması ancak öğretmenlerin yetiştireceği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ile mümkündür. Vatana bu kadar büyük bir hizmet veren, anne ve babalardan sonra çocukların yetişmesinde en hayati rolü üstlenen öğretmenler şüphe yok ki sonsuz bir saygı ve şükran görmelidir.

Bugün 400 bin atama bekleyen Öğretmenin olduğu ve net 93 Bin, kurum bazlı 138 bin Öğretmen açığının bulunduğu, (Kocaeli öğretmen açığı 2.666- Kurum bazlı 3.134 ) ülkemizde maalesef atanan öğretmen sayısının 20 binlerde (sözleşmeli) kalması düşündürücüdür.

Yine uzun süredir beklenen Öğretmenlerimize 3600 ek göstergenin biran önce Meclisimizde kabul edilerek yasalaşması geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin yetiştirilmesinde emek sarf eden Öğretmenlerimize karşı görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncülerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor; Geleceğimize yön veren değerli öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL