Güncel Manşetler Politika

Nusret Acur MHP’den İstifa Etti

MHP’nin tanınan ve sevilen isimlerinden olan aynı zamanda bir dönem MHP Gebze İlçe Başkanlığı yapan Nusret Acur MHP’den istifa etti. Acur yaptığı açıklamada “Unutmayınız ki, umutların tükendiği yerde isyan bir hak..

Nusret Acur MHP’den İstifa Etti

MHP’nin tanınan ve sevilen isimlerinden olan aynı zamanda bir dönem MHP Gebze İlçe Başkanlığı yapan Nusret Acur MHP’den istifa etti. Acur yaptığı açıklamada “Unutmayınız ki, umutların tükendiği yerde isyan bir hak haline gelir. Bizim isyanımız da sessiz sedasızca gitmek şeklinde oldu.” dedi.

İşte Acur’un o açıklaması;

ELVEDA MİLLİYETÇİ HAREKET…

18 Yaşımda Heyecan ve Gururla Üye Olduğum, Mensubu Olmaktan Şeref Duyduğum Partimden; Bugün İtibariyle Hüzünle Ayrılıyorum. Genel Başkan ve Genel Merkezin Yürütmüş Oldukları Politika ve Yönetim Şekliyle, Şahsımın Düşüncelerinin Örtüşmediği; İleriye Dönük Olarak ta En Ufak Bir Umudun Kalmaması Sebebiyle Bu Kararı Almış Bulunmaktayım.

İstifa Tek Taraflı Bir İrade Beyanıdır. Dolayısıyla Bu Durum, Şahsımdan Başka Kimseyi Bağlamamaktadır. Almış Olduğum Bu Karar, Asla ve Kat’a Bir Yerlere Talip Olma Adına Değildir. Oy Vermekten İmtina Edeceğim, Politik Açıdan Gönül Bağımın Kalmadığı Partimle Hukuki Anlamda Birlikteliğimi Sürdürmem Ahlaksızlık Olurdu. Muhakkak ki Bundan Sonra da Benzer Bir Çok İstifa Olacaktır ve Yine Muhtemelen Parti Merkezi Bu Durumu “Dağdan Serçe Kalkması” Olarak Değerlendirecektir. Parti İçi Eleştiriye, Muhalefete Tahammül Edemeyip, Arkadaşlarımızı, Hainlikle, Fitnecilikle, Ajanlıkla, Suçlayıp, Dışlayıp İhraç Eden, Hatta ve Hatta “ARINACAĞIZ” İfadelerinden Sonra, Birilerinin Kendi İsteği İle Ayrılmalarından Daha Doğal, Ne Olabilir ki? Bilakis O Kadar Evrak İşinden Kurtulmuş Olmaları ve “Arınmaları” Nedeniyle Sevinmeleri Gerekir. Unutmayınız ki, Umutların Tükendiği Yerde İsyan Bir Hak Haline Gelir. Bizim İsyanımız da Sessiz Sedasızca “Gitmek” Şeklinde Oldu. Hani Şair Diyor ya; “Hiç Bir Gidiş Tek Başına Değildir; Biri İter; Diğeri Gider”. Bizlerin Gidişi de Aynen Böyle İşte. Siz İttiniz; Bizde Gidiyoruz…Kardeşlik, Dostluk Bağımızın Baki Kalması Kaydıyla, Tanıdığım, Birlikte Görev Yaptığım, Aynı Ruhla Yıllarca Kalplerimizin çÇrptığı Tüm Arkadaş, Kardeş, Abla, Ağabeyimiz Varsa; Hepsini Tanımaktan Onur Duyduğumu İfade Etmek İsterim. Eğer Hakkım Geçtiyse; Helal olsun. Allah Herkesin Yolunu Açık ve Hayırlı Etsin. Görelim Mevlam Neyler; Neylerse Güzel Eyler……Sağlıcakla Kalınız….

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL