Güncel Manşetler

Öğretmenler Eğitim Seminerlerinde

Okul öncesinden üniversiteye giden yolda önemli eğitim hizmetleri sunan Çayırova Belediyesi, Anne ve Çocuk Kulüpleri öğretmenlerine yaz dönemi boyunca birçok eğitim programı düzenledi. İnsana yapılan yatırımın en değerli yatırım olduğunu..

Öğretmenler Eğitim Seminerlerinde

Okul öncesinden üniversiteye giden yolda önemli eğitim hizmetleri sunan Çayırova Belediyesi, Anne ve Çocuk Kulüpleri öğretmenlerine yaz dönemi boyunca birçok eğitim programı düzenledi.

İnsana yapılan yatırımın en değerli yatırım olduğunu yaptığı hizmetlerle ortaya koyan Çayırova Belediyesi, eğitim ağının önceliğini oluşturan Anne ve Çocuk Kulüpleri öğretmenlerini bir dizi eğitimlere tabi tutuyor. Etkili iletişim, anne ve çocuk ilişkisinde öğretmenin önemi, öğretmen ve öğrenci iletişimi, işaret dili eğitimi gibi birçok eğitsel çalıştayı geride bırakan öğretmenler bu kez “Veli iletişimi ve etkili ebeveyn eğitimi” programını tamamladılar. Öğretmenlerin veli ve öğrencilerle birebir diyaloglarının, onları anlamanın ve veli ile çocuk arasındaki bağı güçlendirmenin temelini oluşturan eğitim programı 2 ayrı günde 6 saat olarak Anne ve Çocuk Kulüpleri öğretmenlerine sunuldu.

Demirci, “9 Mahallede 9 Anne ve Çocuk Kulübü”

Düzenlenen eğitim programının sonrasında öğretmenlere sertifikalarını teslim ederek onlara başarılar dileyen Belediye Başkanı Şevki Demirci, Anne ve Çocuk Kulüpleri’nin Çayırova için çok önemli olduğunu belirtti. Şu anda mevcutta 6 ayrı Anne ve Çocuk Kulübünün hizmet verdiğini ifade eden Demirci, 2017-2018 eğitim öğretim dönemi ile birlikte bu sayının 7 olacağını açıkladı. Akse Mahallesi’nde yapımını tamamladıkları Semt Konağında büyük bir Anne ve Çocuk Kulübünün hizmet vereceğini söyleyen Demirci, 2018 yılı içerisinde 9 mahallede 9 Anne ve Çocuk Kulübü projesini tamamlayacaklarını da sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL