30 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 136.525
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.322
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 78
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.703
Eğitim Genel Güncel

Patnos’tan Öğrenciler “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında ilimizde

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 21 ilimizden seçilen 15 yaş ve altı 50.000 katılımcının ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör..

Patnos’tan Öğrenciler “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında ilimizde
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 21 ilimizden seçilen 15 yaş ve altı 50.000 katılımcının ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması amacıyla İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen  “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında ilimize 6.grup olarak,  Patnos Öğretmenevi Müdürü Mansur Vural ve Yunus Emre Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Akif Küçük’ün refakatlerinde ilimize gelen 49 öğrenci, Vali Hüseyin Aksoy’a ziyarette bulundular.
Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarete; Vali Yardımcısı Dursun Balaban, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mahmut Baytüz, Patnos Öğretmenevi Müdürü Mansur Vural ve Yunus Emre Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Akif Küçük ile  misafir öğrenciler katıldı.
Patnos Öğretmenevi Müdürü Mansur Vural’ın bilgi sunumunun ardından  Vali Hüseyin Aksoy ziyarette yaptığı konuşmalarında; “ Ağrı ili önemli illerimizden birisidir ve Ağrı ilinden bu gönül köprüsü kapsamı içerisinde Kocaeli’nde sizleri misafir etmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Ülkemizin her bir köşesi bir bütündür, hepimiz bu ülkenin gelişmesi ve kalkınması için çalışıyor mücadele ediyoruz. Kurtuluş savaşımızda Çanakkale’de omuz omuza mücadele ettik ve bu ülkeyi hep beraber kurduk. Bu ülkenin geleceğine hep beraber yine bizlerin çalışmasıyla daha iyi bir noktaya taşıyacağız. Bu anlamda sizlerin buraya gelişi ve burada yapacağınız ziyaretlerle Kocaeli hakkında da güzel düşüncelerinizi, duygularınızı pekiştireceksiniz. Burada birçok faaliyette bulunacaksınız birçok ilde belki de göremeyeceğiniz bazı kurumlar Kocaeli’nde var ve Kocaeli’nde de bunları görme fırsatınız olacaktır. Umuyorum ki buradan güzel duygularla ayrılırsınız ve seversiniz. diyerek misafir öğrencilere ilimize hoş geldiniz dedi.
Aksoy, misafir öğrencilere tek tek söz vererek, duygu ve düşüncelerini paylaşmalarını istedi. Ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, ilgi ve kabullerinden dolayı teşekkür ettiler.
Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy misafir öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, onlarla günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.