Protokol Şehitlikleri Ziyaret Etti

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Bağçeşme Şehitliği ve Polis Şehitliği’ ziyaret edildi. Şehitlik Ziyaretine; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Deniz Eğitim Öğretim- Garnizon Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız,..

Protokol Şehitlikleri Ziyaret Etti
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Bağçeşme Şehitliği ve Polis Şehitliği’ ziyaret edildi.
Şehitlik Ziyaretine; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Deniz Eğitim Öğretim- Garnizon Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız, Kocaeli  Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Vali Yardımcıları Suat Yıldız, Dr. Osman Abdullah Günaydın, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, siyasi parti temsilcileri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları katıldı.
Vali Hüseyin Aksoy beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Bağçeşme Şehitliği ve Polis Şehitliğini ziyaret ederek, Şehitlerimizin mezarlarına karanfiller bırakmasının ardından Fevziye  Camii İmam Hatibi Faruk Çoban  Kuran-ı Kerim okudu ve sonrasında İl Müftüsü Sinan Cihan’da  şehitlerimiz için dualar etti.
Vali Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu açıklamalarında; “Hain darbe girişiminin 3. Yıl dönümü. Bugün şehitlerimizi anmak üzere ilimizin bütün üst düzey yöneticileri ve şehit ailelerimizle birlikte şehitlerimizi ziyaret ettik. Bundan üç yıl önce demokrasiye darbe indirmek üzere bir teşebbüs gerçekleştirildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruşu, halkın sokaklara inerek milli iradeye sahip çıkışı, kahraman silahlı kuvvetler ve emniyet mensuplarımızın konuya yaklaşımıyla darbe teşebbüsü boşa çıkartılmıştır.  Bu anlamda demokrasinin vazgeçilmez  unsuru olan milli iradenin ortaya konulduğu özel bir duruşu milletimiz göstermiştir. Darbe teşebbüsü sırasında yaşamını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu tür olayların yaşanmaması adına toplumun  daha duyarlı bir şekilde bundan sonraki sürece bakmaları gerektiğini  ifade etmek istiyorum.” dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL