Manşetler Surmanset

Refik Tartar’a Tepkiler Dinmedi! İstifası İstendi

Çayırova Belediyesi Kasım ayı meclis oturumuna damga vuran olayların ardı arkası kesilmedi. Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin katılmadığı meclis oturumu Emek ve İnönü Mahallesi sakinlerinin tepkileri ile ileri bir tarihe ertelendi…

Refik Tartar’a Tepkiler Dinmedi! İstifası İstendi

Çayırova Belediyesi Kasım ayı meclis oturumuna damga vuran olayların ardı arkası kesilmedi.

Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin katılmadığı meclis oturumu Emek ve İnönü Mahallesi sakinlerinin tepkileri ile ileri bir tarihe ertelendi. Kentsel dönüşüm mağdurları meclisin gündem dışı görüşmeleri esnasında Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar’ın söz alaması ile tepkilerinin dozajını iyice arttırdılar. Teknik anlamda bilgilendirme yaptığı sırada yaşananları özetleyen Tartar’a ilk tepki, Emek ve İnönü Mahallesi Güzelleştirme Derneği Başkanı Murat Koca’dan geldi.

Tartar’a “Yalan söylüyorsun, yalancısın” diye bağıran Başkan Koca “Sayın Başkan burada değil, Refik Bey ise baştan aşağı yalan konuşuyor. Tek amacı burada riskli alan oluşmasını sağlamak. Yazıklar olsun, burada bir sürü mağdur insan var, elinizi vicdanınıza koyun. Yalan söylerek, bir sürü insanın vebaline giriyorsunuz” dedi. Koca’nın tepkileri ile birlikte sesler iyice yükselmeye başladı. Emek Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çapkın ise Refik Tartar’a sert tepki gösteren bir başka isim oldu. Bu sırada ayağa kalkan Tartar ise Muhtar Hüseyin Çapkın’a sert ifadeler ile tepki gösterdi. Bu sırada ise mahalle sakinleri hep bir ağızdan Başkan yardımcısı Refik Tartar’a tepki gösterdi.

Olayların iyice büyümesi ile birlikte meclis iptal edilirken vatandaşların Refik Tartar’a olan siniri geçmedi. Sürekli olarak istifa etmesi talep edilen Tartar’ı belediyenin güvenlik görevlileri koruma altına aldı. Güvenlik görevlilerin araya girdiği tartışmalarda gergin ortam yumuşamazken, polis ekipleri de belediye binasına geldiler.

CHP’Lİ HONCA: “İSTİFA ETSİN”

Refik Tartar’a bir başka tepki ise CHP’li Abdulkadir Honca’dan geldi. Tartışmaların son bulmaması ve kendisine olan tepkilerin artması üzerine Tartar: “Ben bu konuyla ilgili bu proje ile ilgili affımı talep ediyorum. Daha iyisi yapılacaksa bir komisyon kurulsun farklı bir çözüm bulunsun” dedi. Duruma tepki gösteren CHP’li Abdulkadir Honca ise söz alarak: “Sayın teknik başkan yardımcısı affını istemek için geç bile kalmıştır. Ben 4 yıl önce bırakmasını istemiştim. Affını böyle söz ile değil, Başkanlık makamına yazılı olarak verip istesin” dedi. Honca’nın bu sözleri mahalle sakinleri tarafından alkışlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL