Rektör Hülagü,Lise öğrencileriyle bir araya geldi

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gölcük Kazıklı Kervansaray’da lise öğrencileriyle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi. Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında Gölcük Vizyon..

Rektör Hülagü,Lise öğrencileriyle bir araya geldi

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gölcük Kazıklı Kervansaray’da lise öğrencileriyle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi.

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında Gölcük Vizyon 2023 çerçevesinde devam eden Gölcük’te Öğrenci Olmak Projesi kapsamında öğrencilerle buluşan Rektör Prof. Dr. Hülagü, hayatından kesitler sunarken öğrencilerin sorularını da içtenlikle yanıtladı.

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ilçe protokolü, lise öğretmenleri ve öğrencilerinin yer aldığı programın açılış konuşmasını Mehmet Ellibeş yaptı.

“Ülkemizin Geleceği İçin Sizlerle Buluşuyoruz”

Rektör Hülagü’ye söyleşi için teşekkürlerini sunan Ellibeş, “Gölcük’te Öğrenci Olmak Projesi kapsamında bu güne kadar yarınımızın teminatı olan 120 bin öğrenciyle ülkemizin geleceğinin parlak olması için bir araya geldik. Boş zamanlarınızda okulunuz imkanları çerçevesinde çeşitli konu başlıklarında sizlerle buluşuyoruz. Bu söyleşi de sizin için büyük bir fırsat.” dedi.

Öz geçmişinin okunmasının ardından Üniversitemizin fakültelerindeki bölümleri ve gelişmiş eğitim olanaklarını öğrencilere aktararak konuşmasına başlayan Rektör, “Üniversitemizde 86.00 öğrenci; 18 fakülte 21 MYO, 2 yüksekokul, 3 enstitü ve 1 Devlet Konservatuarında eğitim görüyor. Üniversitemizin amiral gemisi olan Tıp Fakültemizde, yurtdışında verilen sağlık hizmetlerinin çoğu verilebiliyor. Mühendislik Fakültemiz çok iyi bir durumda. Teknoloji Fakültemiz otomotiv sektörüne büyük katkı sağlıyor. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültemizde önümüzdeki 10 yıl içerisinde havacılık sektöründe doğacak ihtiyaca yönelik eğitimler veriliyor. Eğitim, Fen-Edebiyat, Mimarlık, Güzel Sanatlar ve diğer eğitim birimlerimizde de çok kaliteli eğitimler veriliyor.” dedi.

Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir

Kocaeli Üniversitesi’nin, öğrenci sayısı bakımında Türkiye’nin en büyük 3. üniversitesi olduğunu söyleyen Rektör Hülagü, “Biz niceliksel büyümenin yanında niteliksel olarak kalkınmanın da önemli olduğunu düşünüyoruz. Üniversitemizdeki eğitim kalitesini arttırmak için sürekli çalışıyoruz. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Başarı için çok çalışmalısınız.” ifadelerini kullandı.

“Amerika’da ihtisas yaparken orada kalmam için teklif geldi. Fakat ben vatanına ve bayrağına sevdalı olan biri olarak teklifi kabul etmeyip ülkeme döndüm. Türkiye kadar güzel bir ülke yok.” diyen Rektör Hülagü, öğrencilere mesleklerini severek yapmaları ve ülkeye katma değer sağlamaları tavsiyesinde bulundu.

Her Alanda Üst Düzey Eğitim

Umuttepe Yerleşkesi’nin doğa ile içi içe olduğunu dile getiren Prof. Dr. Hülagü, “Çok gelişmiş bir kütüphanemiz var. Umuttepe’ye ulaşım kolaylaştı. Yeni yapılan bir Batı Yerleşkemiz var. Hazırlık sınıflarında verilen İngilizce eğitimimiz çok kaliteli. Her bölgeye özgü folklor ekibi oluşturduk. Bunların yanında Seka’da Kültür Evimiz var, burada kadim sanatlarımızı yaşatma adına kurslar veriyoruz. Öğrenciler için tamamen ücretsiz olan kursların tüm masraflarını üniversitemiz karşılıyor.” dedi.

Öğrencilere, eğitimlerinin yanında toplumsal ilişkileri geliştirmek için sanatsal faaliyetlerle de ilgilenmeleri tavsiyesinde bulunan Rektör Hülagü, “Yabancı dil konusunu ilerleyen yaşlara bırakmayın. Kısa süreli programlar yerine farklı dil programlarıyla yurtdışına giderek yabancı dilinizi geliştirmelisiniz. Bu yaşlarınızda kendini en iyi şekilde eğitin. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizi ailemizden bir parça olarak görüyor, önemsiyor ve üniversitemizin en iyi yerlerinde görmek istiyoruz.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Rektör Prof. Dr. Hülagü konuşmasının ardından, öğrencilerden gelen soruları samimiyetle yanıtlarken, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de günün anısına Rektörümüze hediye takdim etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL