Robot Olimpiyatlarında Büyük Başarı

İTÜ ROBOT OLİMPİYATLARI YARIŞMASINDA İLİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI             İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından bu yıl 15.si düzenlenen “İTÜ Robot Olimpiyatları Yarışması”nda 8 kategoriye sahip olan İTÜRO 2023’te ilimiz Çayırova Hatice Bayraktar Mesleki ve Teknik..

Robot Olimpiyatlarında Büyük Başarı

İTÜ ROBOT OLİMPİYATLARI YARIŞMASINDA İLİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI

            İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından bu yıl 15.si düzenlenen “İTÜ Robot Olimpiyatları Yarışması”nda 8 kategoriye sahip olan İTÜRO 2023’te ilimiz Çayırova Hatice Bayraktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı TOSB ve FARBA isimli iki robot projesi “Mini Sumo Robot” kategorisinde, JETTO isimli robot da “Trafik ” kategorisinde yarışmıştır.

            İTÜRO 2023’te Mini Sumoda 88 robot arasından finale kalan  “TOSB” adlı robot güçlü rakiplerini geride bırakarak Türkiye ikincisi olmuştur. “FARBA” isimli robot ise çeyrek finale kalarak mansiyon ödülü almıştır.

            Bu yarışmada emeği geçen öğretmenlerimiz Savaş KAHVECİ ve Özal KEMENT’e, öğrencilerimiz Ömer Faruk AYDIN, Ufuk ŞEKER ve Doğu KAAN YILDIRIM’a teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL